Alternatif Tıp ve Tip-1 Diyabet

Sor BakalımAlternatif Tıp ve Tip-1 Diyabet

Alternatif tip hakkında neler düşünüyorsunuz?

Biz kullanıp kullanmamakta kararsız kalıyoruz. Faydasından çok zararı olur mu diye kullanan aileler var mi acaba faydasını gören.

İzmir’de alternatif tipla uğrasan bir doktorla görüştük. Oğlumun diyabetiyle ilgili farklı seyler söyledi. Bitkilerden olusan bir reçete verdi. Eczanede hazırlatiliyor ama kullanmaya cesaret edemedik.

Böyle bir kliniğe giden var mi Ya da bitkilerden fayda gören.

Elçin Atay

6 YORUMLAR

 1. Pınar Avcı’nın yorumu

  Oğuz bey benim kızım 10 yaşında, diyabetinin 3. senesinde.Bizim gitmediğimiz hekimler, doktorlar, lokman hekimler kalmadı.Ankara, adana, konya nerde ne duyduysak koştuk.Çok bitkiler kullandık.Çaresizlik insana her şey yaptırıyor işte:((((. sonuç ne oldu derseniz koskocaman bir hiç.Kızıma verdiğimiz ümitler,zorlamalar hepsi boşunaymış.Evim resmen akrarcı olmuştu.Ben asla tavsiye etmem.Çocuğa eziyetten başka hiç bir şey değil.Ben dua ediyorum ki çocuğuma yan etki yapmadı o verdiğim bitkiler.Harcadığım paralara mı yanayım,çocuğuma çektirdiğim işkencelere mi?

 2. Merhaba ,
  Bence alternatif tıp konusu sadece bitkilerden ibaret değil. Bir sürü tedavi şekli olabilir. Ölümcül hastalıklarda dahi nice tedavi yöntemlerinin yaşar örneklerini bulmak mümkündür. Ben hastalıkların sadece fizyolojik bir sonuç olduğunu , nedenlerinin ise sadece fizyoloji ile açıklanamayacağını düşünüyorum . Tip 1 diyabet için alternatif tıp tedavi yöntemleri nelerdir ? Araştırmak lazım …

 3. Elçin Hanım Merhaba,

  Ben açıkçası tip-1 diyabetin otla ya da ilaç karışımlarıyla tedavi edileceği ya da sonlanacağına inanmıyorum. Bence bu tarz kişilerle ve ürünlerle boşa vakit geçirmemek lazım.

  Bi umut deneriz derseniz de biz bişey diyemeyiz size 🙂

  Bugüne kadar birçok kişi bu tarz yollarla diyabeti sonlandırdığını söylüyorken endokrinci araştırmacılar neyin savaşını veriyor ki?

  Ha bir de bu karışımların sebebi halen bi kesimin insülini öcü gibi görmesinden kaynaklı bence.

  Sevgiler

 4. Esra hanım merhaba yine sizin yardımınıza ihtiyacım var oğlum 24 kilo ihtiyac duydugu toplam insulin 28 ünite ve gitgide artıyor ve ben bunun nedenini bulamıyorum doktorumuzada ulaşamadık 10 a 1 yapıyorduk sanki oda yetmemeye başladı sizce abartiyormuyum normalmi 6 yaşındaki cocuğun bu kadar insulin alması yoksa vücudunda bilmediğimiz bir nedenden dolayı insulin direncimi oluştu Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

  • Elçin Hanım Merhaba,

   Kilo ve insülin kullanımı elbette önemli. Ancak kiloya göre kullanılması gereken insülin miktarı yetmiyorsa ve dolayısıyla kan şekeri daha fazla insülinle regüle oluyorsa endişe etmenize gerek yok.

   Ara ara sebepli ya da sebepsiz bu tarz durum olabiliyor. Yani insülin yapsanız bile regüle olmuyor kan şekeri. Bence bir düşünün sorun nerede olabilir diye. Sebep bulamazsanız doktorunuz geldiğinde durumu anlatarak beraber çözüm bulmaya çalışın.

   Benzer durumu yakın zamanda Havva Hanım’ın oğlu Mehmet Ali yaşamıştı. Kilosuyla orantılı insülin miktarının kat be kat üstüne çıkmışlardı. Ama mecburen çıkmak zorundalardı. Çünkü kan şekerini regüle etmek her şeyden daha önemli.

   sevgiler

 5. Teşekkürler esra hanım aslında uzun zamandır böyle a1c miz enson 8,6 çıktı insulinler bosa yapılmış gibi sadece kilo alımına neden olmuş bu yüzden biraz daha tedirginim sorunu ben bulamadım karbonhitrad sayımına göre insulin yapıyoruz harekette yapıyor ama sekerler regule olmuyor zaten son a1cmiz bunun kanıtı oldu ben çaresiz kaldım doktorumuzu değiştirdik bakalım ne faydası olacak

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: