Anasayfa KH Sayımı Agave’yi Denedim

Agave’yi Denedim

3 4.872 görüntüleme
Agave

Agave

Deneyim kazanmaya devam ediyorum 🙂 .

Agave’yi bugün organik ürüler satan ve güvendiğim bir yerden sipariş ettim. 2 saatte elime geçti.

330 ml olan boyundan aldım. Fiyatı 21,5 TL. 1 su bardağı çaya 1 yemek kaşığı döktüm herhalde. Ama tadı çok tatlı olmadı. Bir çay kaşığına döküp tattım. Tadı bala göre az biraz acı. ‘Acı’ bu tadı tanımlamak için doğru bir kelime oldu mu bilmiyorum. Tamamıyla bal benziyor. Çayda hemen eriyip gitti. Çayın şeker katılmadan önceki acımtırak tadını alıyor. Ama şekerli bir tat alamadım.

Çalışma arkadaşım bol şekerli içer çayını. Çayını içebildi ama şekerli tadını o da alamamış.

Başka bir çalışma arkadaşıma da denettim. Aynı yorumları yaptı.

Ancak çay soğudukça içindeki tatlılık oranı artıyor. Belki soğuk içecek ya da yiyeceklerde daha etkili olabilir düşüncesiyle akşam çilekli, naneli süt yapacağım Agave ile. Bakalım o zaman ne olacak? Akşam bu yazıma ek olarak onu da paylaşırım.

Sütü yaptım. 10 adet çilek, 1 yemek kaşığı Agave, bir çimdik kuru nane ve süt. Bardakla beraber bir orta boy su bardağı çıktı. Tadı baya tatlı. Kuru nane yerine taze nane daha yakışırdı. Olmadığı için kuru nane ile yaptım. Tat olarak başarılı. Herhalde sıcak bir içecekte şekerli tadını alamıyoruz. Ama soğuk içeceği baya tatlandırıyor.

İlk deneyen benim. Deneyen olursa yorumları bekliyorum. Sıcak ürünlerde tat sıkıntısı olacağı için hafta sonu sütlaç yapma organizasyonu iptal 🙂 .

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.