Anasayfa Haberler&Gelişmeler A Haber / Esra Kazancıbaşı İle Medikal Sağlık Programı

A Haber / Esra Kazancıbaşı İle Medikal Sağlık Programı

3 4.485 görüntüleme

16 Şubat’ta bildiğiniz üzere 3. yaşımıza giriyoruz.

Şubat ayında DiyabetimBen.com’un reklam çalışmaları için Mediaetik Ajansı ile anlaştık.

Bugün de Mediaetik’in organize ettiği A Haber / Esra Kazancıbaşı İle Medikal Sağlık Programı’na katıldım.

Saat 12:15 gibi başladık programa. 20 dakika süresince tip-1 diyabetle nasıl tanıştığımı, yaşadığım zorlukları, sosyal hayatımdaki yerini, Eşref’i, bloğumuzu nasıl kurduğumuzu, yaptığımız toplantılar gibi birçok konuyu konuştuk.

Eda Hanım’dan, Oğuzhan Bey’den, Serap Hanım’dan, Nesil Hanım’dan ve Sirkeci SSGM Müdürü Suat Bey’den bahsettim.

Bugün Esra Hanım ile program öncesinde sohbet ederken birkaç soru sordu. Bloğunuzun ana sponsoru kim? Şubat ayındaki 3. yaş etkinlikleriyle ilgili ajans konusunda hangi firma size sponsor oluyor? gibi birkaç sorusu oldu. Bu soruları sormasına şaşırırken hem de ‘Aaaa. Demek insanlar bunları da düşünebiliyor.’ demeye başladım.

Ben de blog olarak bloğumuzdaki reklam alanları için reklam bedeli aldığımızı özellikle belirttim. Ayrıca yaptığımız toplantılar için hangi firma sponsor olursa toplantıların tüm harcamalarının da sponsorlar tarafından karşılandığını söyledim. Ancak Şubat ayı DiyabetimBen.com reklam çalışmaları için hiçbir firmanın sponsor olmadığını, yapılan tüm planlamaların para kaynağının bloğumuzdaki reklam alanı bütçesinden karşılandığını belirttim.

Ayrıca blog olarak herhangi bir firmanın reklamını alalım ya da almayalım istediğimiz ya da kullandığımız bir cihaz ya da yediğimiz bisküvi ya da içtiğimiz meyve suyu hakkında olumlu/olumsuz yazı yazdığımızı söyledim. Yani bloğumuza bir firma reklam veriyor diye o firmayı ön planda tutmuyoruz ya da bloğumuza reklam vermediler diye o firmaları kesinlikle kötülemiyoruz.

Esra Hanım bu detayı duyunca bence çok şaşırdı. Çünkü bizim gibi kendi imkanları ve çabalarıyla ayakta kalabilen ve sağlam adımlarla ilerleyen blog ve/veya web sitesi gittikçe azalıyor.

Ya da bu kadar önemli doktorlarıı nasıl toplantıya ikna ettiği ya da Amerika’dan nasıl getirdiğimi sordu. Ben de; ‘biz elimizi uzatıyoruz ve doktorlarımız da samimiyetle elimizi tutup bize destek oluyorlar. Güzel hedefler için herkes taşın altına eline sokuyor.’ dedim.

Yani kısacası her şeyi kendi emeğimizle yapıyoruz 🙂

Son fotoğraf olarak da stüdyonun fotoğrafını ekliyorum yazıya. Program bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak. Bana haber gelince sizlere de haber veririm.

  • Hatice Hanım,

    Bir ufak proje yaptık 🙂 Pazar günü yayınlanacak blogta 🙂

    Siz de birşeyler yapmak isterseniz yapabilirsiniz elbette 🙂

    Sevgiler

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.