İnsulin Kalemleri Geliyor

Haberler&Gelişmelerİnsulin Kalemleri Geliyor

Daha Kolay ve Kullanışlı İnsulin Kalemleri Geliyor

Insülin kalemi genellikle şırınga kullanımına göre daha kolay kullanılır olarak lanse edilmiştir, gerçekten de anons edildiği gibidir de, ama bu sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Diyabetli kişilerin kilo ve cüsselerine göre ihtiyacı oldukları gerekli insülin miktarı değişmektedir. Bazen, kalem insülin kullanıcıları ,genellikle el gücü gerektiren büyük bir doz yaparken veya düşük dozda, insülin enjekte ederken sorun yaşadıklarını söylüyorlar.

Danimarkalı diyabet cihaz üreticisi Novo Nordisk insülin kalemlerinin kullanımını kolaylaştırmak için kalem tasarımı geliştirerek yeni bir yol bulduğunu söylüyor. Şirket, Novolog FlexTouch ve Levemir FlexTouch insülin kalemleri için FDA onayı kazanmış olduğunu duyurdu. Bu kalemler enjeksiyon tahminlerini almak için tasarlanmış bir çift otomatik doz insülin kalemleridir.

FierceDrugDelivery sitesinde bildirildiğine göre, iki kalemde, bir düğmeye dokunarak insülini vermeye başlıyor. Yaylı tasarımı, kullanıcıların normalde düşük bir doz insülin için kullanılacak güç ile aynı bir güçle büyük bir doz vermesini sağlıyor. Ayrıca, kalem-sonu-dozu tıklama sesi ile birleştirerek kullanıcılara sesli uyarı veriyor, böylece kullanıcılar enjeksiyonun başarıyla tamamlanmış olduğunu anlıyorlar. Kalemler 2011 den beri Avrupa pazarında yer almaktadır ve 2014 yılı itibariyle Amerikan pazarında satılmaya başlayacaktır.

Bu ürünün ülkemizde olması, çocukların veya yaşlıların insülinlerini düzgün olarak son damlasına kadar kolay bir şekilde yapmalarını sağlar. Umarım, Novo Nordisk en kısa zamanda bu ürünleri ülkemizde satışa sunar.

Aşağıdaki videoda nasıl kullanılacağını anlatılmış.

 

2 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: