21 Temmuz Pazar Günü Pedallar Çevriliyor

Etkinlikler21 Temmuz Pazar Günü Pedallar Çevriliyor

Sevgili Gürkan Açıkgöz’ü hatırlıyoruz değil mi?

Tip-1 Diyabetli Koşucu Olmak ve Bitiş Çizgisine Varmak yazımızda Antalya’da gerçekleşen Runtalya Maratonu’nda 42 km koşmuştu. 72 doğumlu ve 20 yaşından bu yana tip-1 diyabetli Gürkan Bey.

image

Tip-1 diyabetini de he rzamanki gibi yanına alarak bu sefer bisikletiyle 3. Köprü vesilesi ile yok olmaya devam eden yeşil alanların yok olmasına ‘dur’ demek için pedal çevirecek.

Facebook üzerinden başlattıkları bu organizasyona katılmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak organizasyonun Facebook sayfasından bilgi edinebilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/216780538473259/

Ayrıca bu yazının resminden de detayları okuyabilirsiniz.

Gürkan Bey’in yanında glükometresi, normalden biraz fazla kan şekeri ölçüm çubuğu, karbonhidrat kaynağı (özendirici olur diye pek söylemiyor ama cevizli sucuk bulduğu en iyi çözümlerden) kuru meyveler (kolay tasiniyor ve tuketilebiliyor), ana öğün için hazırladığı sandviç ve yeterli miktarda suyu olacak.

Sorgusuz, sualsiz direk katılmak istedim ama bildiğiniz gibi İstanbul dışında ve yazlıktayım. İnanın çok üzüldüm. Ama kalbim Gürkan Bey’de. Ve siz de orada belki bisikletleriniz ya da güzergah bitiminde destek olmak istiyorsanız lütfen gidin.

Gürkan Bey’in dediği gibi; “Ormanlarımızı sahip çıkmak şeker regulasyonu kadar önemli bence. Çünkü sağlık için çevrenin de sağlıklı olması gerekiyor.”

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: