Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi

EtkinliklerUluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi’nin ilkinin 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’ta düzenleneceğini sizlere duyurmaktan kıvanç ve onur duymaktayız. Doğu Akdeniz Üniversitesi, Türkiye Diyabet Vakfı ve Kıbrıs Geriatri Vakfı ortaklığında düzenlenen bu kongrenin bilimsel ve sosyal yönden nitelikli  bir organizasyon olması için pek çok kuruluşla işbirliği yaparak sizlere en iyisini sunmaya çalışacağız.

banner

Kardiyometabolik Sendrom günümüzde dünyanın karşı karşıya kaldığı en önemli sağlık sorunlarından  birisi haline gelmiştir. Modern yaşam şeklinin getirdiği hareketsiz yaşam ve yüksek kalorili beslenme bu sendromun ortaya çıkmasında en önemli faktördür ve her yaştaki bireyi etkilemektedir. Temelinde obezite, fiziksel inaktivite, sigara, stresli yaşam, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar yatan bu sendromun hızla artışı ciddi toplumsal önlem planlarının gerekliliğini gündeme getirmektedir. Bu nedenle konuyla ilgili tüm sağlık profesyonellerinin  interdisipliner ve multidisipliner  yaklaşımlarla gerek koruma gerekse tedavi için  ortak stratejiler ve eylem planları geliştirmeleri  gereklidir. Kongremizin en önemli amaçlarından birisi de  Kardiyometabolik Sendromla mücadelede disiplinlerarası işbirliği için paydaşları bilimsel arenada  biraraya getirmektir.

Doğu Akdeniz’in incisi güzel adamızda 4 gün sürecek olan bu  kongrede, birbirinden değerli, birçok seçkin ulusal ve uluslararası  bilim insanı tarafından kardiyometabolik risk faktörleri , bunların neden olduğu sorunlar ve sorunlara farklı disiplinlerin bakışı tartışılacaktır. Ayrıca kongre süresince renkli ve eğlenceli sosyal organizasyonlar gerçekleştirilecektir.

Kongrede sunulan bildiriler International Journal of Basic and Clinical Studies dergisinde özel sayıyla yayınlanacaktır.

Geçmişten günümüze birçok medeniyetin izlerini taşıyan, her mevsiminde efsunlu bir güzellik sunan, Afrodit’in mitolojik adası Kıbrıs’ımızda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Detaylı bilgi: http://kardiyometaboliksendrom2014.org/

Prof. Dr. Hülya HARUTOĞLU                                                    Prof. Dr. M. Temel YILMAZ

Kongre Başkanı                                                                                    Kongre Başkanı

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: