14 Kasım Dünya Diyabet Günü: Kadın ve Diyabet

Haberler&Gelişmeler14 Kasım Dünya Diyabet Günü: Kadın ve Diyabet

14 Kasım Dünya Diyabet Günü: Kadın ve Diyabet

Bugün ailesinde tip-1 diyabetli olan herkes sosyal medya üzerinden Dünya Diyabet Günü için paylaşımlarda bulunuyor. Bu paylaşımların çoğu ‘mavi’. Hep deriz ya mavi umut verir, içimizi açar. Ama bizler için “mavi” tip-1 diyabeti anlatır.

Aslında Dünya Diyabet Günü diğer popüler özel günlerden ‘Sevgililer Günü’, ‘Anneler Günü’, ‘Babalar Günü’ gibi sadece o gün hissedilmez ve hatırlanmaz. Çünkü tip-1 diyabetliyseniz hayatınızın her günü hem tip-1 diyabetli olan hem de yakınlarının tüm kalpleriyle hissettiği “kronik yaşam şeklidir”.

Ve daha önce de bahsettiğim gibi bu sene Uluslararası Diyabet Federasyonu yani IDF 14 Kasım Dünya Diyabet Günü teması/mottosunu “Kadın ve Diyabet” olarak belirledi.

“10 Kadından 1’i Diyabetle Yaşıyor.”

“7 Doğumdan 1’i Gestasyonel Diyabetten (Hamilelik Diyabeti) Etkileniyor.”

Ben de 17 yıldır tip-1 diyabetli bir kadın olarak hem iş hayatında, hem sosyal hayatta, hem özel hayatta hem de diyabetimben.com hayatımda farkındalık yaratmaya çalışıyorum. Umarım bir kadın tip-1 diyabetli olarak tip-1 diyabet son bulana kadar pozitif katkılarımız devam eder 🙂

Ascensia Diyabet Global’in de bu seneye özgü Kadın ve Diyabet mottosuna özel ve Türkiye’den benim varolduğum çalışmayı da sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Türkiye’den Esra, Tip-1 Diyabetli 

Esra “diyabetimben.com” isimli bir bloğu, Facebook ve Instagram sayfasını yönetiyor ve aktif olarak tip-1 diyabet ile ilgili farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Diyabete yönelik yeni teknolojileri kullanmaya açık. En yeni diyabet teknolojilerini test ederek ve değerlendirerek blogu üzerinden düşünceleri ve deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmaktan keyif alıyor.

Blog yönetimini yaparken İnsan Kaynakları Profesyoneli olarak çalıştığı iş hayatındaki tecrübelerini de kullanıyor.

Esra ayrıca etkinlikler düzenlemek adına saygın klinik uzmanlar ile de çalışmalar yürütüyor.

Ascensia Diyabet Global’in bu sene kadınlara dikkat çeken ve benim de Türkiye’den varolduğum dijital sanat kampanyasını aşağıdaki video ile izleyin.

Aynı zamanda konuyla ilgili http://www.ascensia.com/wdd2017 linkini de ziyaret edebilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. somunkaya Hastaneden eve geldiğimizde acemi ve de yalnızdık.İnternette tıp1 diyabet nedir araştırırken karşıma çıkan Esra avcı iyiki tanıdım sizi teşekkürler diyabetliler gününüz kutlu olsun

    diyabetimben @somunkaya Sizin yorumunuz gibi yorumları okudukça inanın çok mutlu oluyorum. Diyabetimben.com misyonuna ne kadar güzel devam ediyor diyorum. Diaybetimben.com bir fayda sağlıyorsa ne mutlu bana 🙂

  2. gulcanuzyz Sevgili Esra Avcı siz ve sizin gibi özverili değerli insanların bilgilendirmesi ile inanın diyabetle yaşamımız kolaylaşıyor. Pompa takımını videolarınızdan seyrederek yavrularımla takma kararı almıştık. Allah razı olsun, sizleri seviyorum.♥♥♥

    diyabetimben @gulcanuzyz Merhaba, Tip-1 diyabet yönetiminde sağlık profesyonellerinin uzman dokunuşunun önemli olduğu kadar sosyal platformların da önemi çok önemli. İnsülin pompası videosu benim unutulmaz videomdur 🙂 Güzel yorumunuz için teşekkürler 🙂

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: