Yama Glukagon

Şiddetli hipoglisemi anlarında daha doğrusu kan şekerimiz düşüp bayıldığımızda Glucagen Hypokit bizler için çok önemli. Şu anda sadece iğne formatında olan olan Glucagen Hypokit, burundan fıs fıs yaparak ya da yama gibi vücudumuza yapıştırılacak formlara da dönüşmeye başlayacak gibi.

Hipoglisemi Atakları’nda Glucagen Hypokit ve Hipoglisemi Anları İçin: Nasal Glukagon başlıklarındaki yazılarımızdan glukagon formları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zosano İlaç şirketi de yama glukagon çalışmalarının faz2 çalışmalarını bitirmek üzere. Yama glukagon insülin pompası seti gibi hemen yapıştırılabilen ve glukagonu hızlıca gönderip 30 dakika içerisinde de kan şekerini normal seviyeye getirebilen bir sistem. Yama insülin pompasıyla iğneden dolayı oluşan korku ve stresin ortadan kalkması da hedefleniyor.

Locemia Solutions nasal glukagon üzerine çalışmaya devam ederken, Xeris şirketi küçük, insülin kalemine benzer ve kullanıma hazır hale bir glukagon sistemi, Biodel ise daha karmaşık bir glukagon sistemi üzerinde çalışmakta. Özellikle Xeris şirketinin glukagonunun yapay pankreas çalışmalarında kullanıldığını vurgulamak isterim.

İnsülin bizler için her an ne kadar önemliyse, glukagon da ciddi hipoglisemi anlarında o kadar önemlidir. Umarım bu konuda da daha kullanıcı dostu ürünler FDA onayı alarak satışa sunulur.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: