Withings Pulse O2 Monitörü ile Kan Oksijen Miktarı Anlık Ölçülebiliniyor

Haberler&GelişmelerWithings Pulse O2 Monitörü ile Kan Oksijen Miktarı Anlık Ölçülebiliniyor
withings1

Teknoloji giyilebilir teknolojiler 21. yüzyılın ikinci onyılında hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. İletişimden Eğlenceye veya Sağlık alanına kadar hayatımızı kolaylaştırmakta. Amerikan Withings şirketi de spor ve sağlık ürünlerini bir araya getiren bu şirketlerden biri. Geçen yaz piyasaya sürmüş olduğu O2 monitorünün devamı olan giyilebilir Pulse O2 ürününü çıkardı. İlk fitnes ürünü gibi bu yeni model Pulse O2 de kalp atış hızı, uyku süresi ve derinliği, günlük aktiviteleri (adımlar, mesafe, yükseklik, kalori gibi) ölçmektedir ama aynı zamanda cihazın arka tarafına monte edilmiş bir lens ve ışık ile kan oksijen düzeyleri hakkında bilgi vermektedir.

Pulse, O2 dağcılar için veya solunum sorunlarından muzdarip hastaların – astım gibi – solunum fonksiyonlarını izlemek için hayat kurtaran bir üründür. Düzenli tüplere nefes vermek veya parmakta mandal ile gezmek yerine bu saat ile her istediğiniz zaman kendinizin veya sevdiklerinizin kalk atış hızı oksijen seviyesi vb özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Pulse O2 Bluetooth Düşük Enerji planı sayesinde otomatik olarak eşzamanlama yapar ayrıca Withings ilave motivasyon için Sağlık Mate uygulamasına gerçek zamanlı koçluk ekledi. Ürün, yurt dışında 100 £ (120 $) fiyatı ile satışa sunuldu.

Giyilebilir sağlık ürünleri konusunda kan şekeri ölçümü ile uğraşan birçok firma ürün geliştirme çalışmaları yapmaktadır fakat üretilen prorotip ürünler henüz günlük kullanım için uygun değildir. Apple gelmesi beklenen iWatch ürünün de kan ölçümünü denemiş ama ama çıkan değerler laboratuar değerlerinden farklı olduğu için şimdilik ertelemiş görünüyor. Umarım en kısa zamanda kalibrasyon tamamlanır ve ölçüm çubukları kullanmak yerine sadece saatimize bakarak kan şekeri değerimizi öğreniriz.

withings2

1 Yorum

  1. Herkese slm fda diyabet aşısını onaylamış,fakat sadece tip2lere.umarım yakında tip1le ilgili güzel gelişmeler olur.sağlıkla kalın.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: