Uzman Diyetisyenimiz Nesil Hanım

Genel BilgilerUzman Diyetisyenimiz Nesil Hanım

imageNesil Hanım ile tanışalı 1 yılı geçti galiba.

ETİ’de çalıştığım dönemde Diyabet Kampı yapılıyordu. Nesil Hanım ve Öyküm’ün koordinatörlüğündeydi. Form ürünleri ve paketli ürünlere ihtiyaçları vardı. Ben sadece ETİ’de bu işten sorumlu olan arkadaşımızdan rica ettim ve ürünlerin kampa ulaşmasını sağladık.

İşte o günden sonra iletişimimiz daha da arttı. Dünya Diyabet Günü’nde Ankara’daydık. Nesil Hanım özellikle bloğumuz sayesinde Ankara’daki etkinlikte olan takipçilerimize kısa bir KH sayım dersi vermişti. Özenle ve büyük özveri ile birçok arkadaşımızla ve diyabetli yakınlarıyla ilgilendi. Ve Kayseri’den İlker Bey’in de dediği gibi; birçok çocuğumuz glisemik indeksi yüksek besinleri de nasıl tüketmesi gerektiğini öğrendi. Yani KH sayımının temellerini attı. Ve bu temeller birçok kişiye rehber oldu.

Ama benim Nesil Hanım’da en beğendiğim özellikler şunlar; özverili çalışıyor. Her maile ve telefona itina ile cevap veriyor. Yani verimli zaman ayırıyor her iletişimine. Kendini geliştiriyor. Doktorası bitmek üzere. Gelişime, öğrenmeye açık (Nesil Hanım’a galiba kendi mesleğimin penceresinden bakıyorum. İnsan Kaynakları’nda çalışan biri olunca böyle oluyor 🙂 ) .

Bloğumuzu da takip ediyor ve herkese cevap vermeye çalışıyor.

Nesil Hanım hepimiz ile mail adresini de paylaşıyor. Ancak bazen maillerine cevap vermesi uzun da sürebilir. Ki bu çok normal. Bazen mailime yanıt gelmeyince Nesil Hanım’a tekrar mail gönderiyorum. İş yoğunluğu ve kongrelerin fazla olması kendi belirlediği zamana uyum sağlamasını biraz engelliyor ama yine de maksimum çabayla bizleri bilgilendirmeye devam ediyor.

Elbette bizim de doğru bir şekilde iletişim kurmamız lazım. Ki ‘özverili’ bir kadından bahsediyorum sizlere. Bizim daha bir özen göstermemiz lazım iletişimimize. Çünkü dediğim gibi ‘özverili’ bir insan ve bizlerin etrafında ‘özverili’ insan sayısı oldukça az.

İyi ki de tanışım ve sizleri de tanıştırmışım. Umarım hepimiz Nesil Hanım ile tip-1 diyabetli hayatımızı daha iyi yönetiriz.

Bu arada Nesil Hanım İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışıyor 🙂

6 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  Çok yakın zamanda pompa taktıracak (mavi renkli) biri olarak, bugün bir doktorla (!) pompa konusunda da olmak üzere saçma sapan cümlelerle dolu bir diyalogdan sonra diyorumki ; “gerçekten uzman” çünki yanımızda,bizimle aynı sofrada,bizim hayatımızda. Ve Esra hanımında belirttiği gibi daha bir özen göstermemiz lazım iletişimimize 🙂
  mutluluklar , en çokta halkın içinde çok çalışanlara 🙂

 2. Esra hanım ve Nesil hanım sayesinde bu hastalıktan daha az korkar oldum…çok çok özverilisiniz…sizi gerçekten çok seviyorum ve bu blog sayesinde kendimi yalnız hissetmiyorum…iyiki varsınız…

 3. Esra hanım
  sizin sayenizde yanlızlığımızı unuttuk 🙂 .Sizdeki özveri yaklaşım insancıl yönünüz her zaman takdirimiz (sizi seviyoruz ) ve sayenizde tanışdığımız Nesil hanım; Cok sevecen ve özveriyle calışıyor ,Ankara da nekadar sevildiğini gördük ,bizde tanıdık ve sevdik 🙂 verdiği bilgiler çok kıymetli Özenle takipdeyiz Nesil Hanımı Allah güç kuvvet versin Başarıları daim olsun inşallah

 4. Öncelikle Esra Hanıma bu yazısı için, sizlere de yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
  Esra Hanımın da dediği gibi diyabet kampına ara öğün arayışımızda bir çok büyük firmanın aksine bize tek başına karşılıksız destek verdiği zaman tanışma fırsatı bulduk… Bu olayı kendi adıma ve diyabetliler adına unutmam mümkün değil…Ardında iletişimimiz başladı.

  Benim amacım diyabetli herkese beslenme konusunda yardımcı olabilmek…Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsem ne kadar hayatlarını kolaylaştırabilirsem o kadar mutlu oluyorum.

  Ayrıca bir konuya açıklık getirmek istiyorum bir çok arkadaş mail atıyor.Bu durum inanın beni çok mutlu ediyor….
  Kimsenin hakkını yememek amacıyla maillerinizi mail geliş sırasına göre cevaplıyorum.(Yani tanıdıklarımın önceliği olmuyor hak yememek açısından)
  Cevaplarım yazdığınız besin tüketimlerini gün gün incelediğim için ve ayrıntılı bilgi vermek istediğim için belli bir zaman alıyor.Onun için maili yolladığınızda aynı gün geri dönüş yapamıyorum…
  İyi ki tanıdım sizleri 🙂 Sizlerle olmak çok güzel…
  Hepinize sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: