Twitter Hesabı Olan&Olmayan Herkese Duyurudur

Haberler&GelişmelerTwitter Hesabı Olan&Olmayan Herkese Duyurudur

indirHerkese Merhaba,

26 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz toplantıda anladık ki; tip-1 diyabetliler ve yakınları olarak kendi gündemimizi kendimiz oluşturacağız ve birilerinin dikkatini çekeceğiz.

Zaten SGK’ya ve Sağlık Bakanlığı’na mailler göndermeye ve formları doldurmaya başladık. Umarım az da olsa sesimizi duyarlar. Önümüzdeki hafta bizim tip-1 diyabetli Tunamız’ın avukat annesi Melek Hanım avukat dilinden yaşadığımız sıkıntıları yazacak ve bizler de bu dilekçeyi ilgili yerlere ulaştırmaya çalışacağız. Lütfen SGK ve Sağlık Bakanlığı’na Sesimizi Duyurma Zamanı! linkindeki yolu izleyerek taleplerinizde bulunmaya devam edin.

14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü’ne yaklaşırken sosyal medyadaki ve televizyondaki gücüne inandığım Sn. Okan Bayülgen’e ulaşmak için çabalayalım diyoruz. Bu öneriyi ben düşünürken İstanbul’dan Cihan Bey yaptı. Bugün beni aradı ve bunu önerdi. Ben de yapalım dedim.

Okan Bayülgen bu sene programlarından birinde özellikle sağlık konularına ciddi zaman ayırmakta. Dedim ya; Dünya Diyabetliler Günü yaklaşıyor. Ve biz fırsat bu fırsat sesimizi bu kanal aracılığı bence daha iyi duyuracağız. Programa tip-1 diyabet odağından çalışan doktorlar ve tip-1 diyabetli olan birileri katılır, hem tip-1 diyabeti hem de SGK süreçlerinde yaşadığımız önemli sorunları anlatırsak hedefimize daha iyi ulaşabiliriz.

Twitter’ı olanlar hemen tweet atmaya başlarken, olmayan arkadaşlarımız da lütfen Twitter hesabı açıp sürece destek versin.

Twitter’de bir başlık oluşturulur ve her tweette standart bir başlık kullanılır. Bizim başlığımız yani hashtagimiz: #OkanDiyabetimBen

Peki Okan Bayülgen’e Twitter’dan bu başlık ile nasıl mı ulaşacağız? Sizlere bir örnek yapacağım;

#OkanDiyabetimBen, 14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü’nde programında olmak istiyorum. @makinakafa

Pembe yazılı kısımlar gönderilecek twitte olmazsa olmaz. Onları mutlaka kullanın ve tip-1 diyabetle ilgili iletmek istediklerinizi yazın.

Son birkaç örnek daha;

#OkanDiyabetimBen, Televizyon programında tip-1 diyabeti gündeme taşımanız bizim için çook önemli. @makinakafa

#OkanDiyabetimBen,Tip-1 diyabetlilerin kan şekeri ölçümü yapmaları önemli.Ancak SGK kısıtlaması sebebiyle kan şekeri ölçüm çubuğu almada sıkıntı yaşıyoruz. @makinakafa

Lütfen gönderilen tweetleri sadece RT yapmayın . Bir şeyler üretin ve yazın. RT yapmanız birilerine sesimizi duyurmak için çok yeterli olmayacaktır.

YA DA SADECE14KasımDünyaDiyabetGünü’nde @makinakafa diyabetlilerle ilgili program yapması için #OkanDiyabetimBen etiketini kullanıyoruz” tweetini kopyalayıp kendi hesabınızdan gönderin. Hiçbir değişiklik yapmadan gönderin.

Ayrıca @saglikbakanligi‘nın twitter hesabına da tweetlerinizi gönderebilirsiniz.

Ben hemen bu twitleri atmaya başlıyorum. Birlikten kuvvet doğar. Gücümüz ve birliğimizi 26 Ekim’de hepimizin gördüğüne inancım sonsuz.

Bu arada DiyabetimBen.com’un Twitter hesabı: @DiyabetimBen

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: