Türkiye’deki İnsülin Pompaları ve Sarf Malzemeleri ile Sensör Maliyetleri / Ağustos 2022

İnsülin PompasıTürkiye’deki İnsülin Pompaları ve Sarf Malzemeleri ile Sensör Maliyetleri / Ağustos 2022

Türkiye’deki İnsülin Pompaları ve Sarf Malzemeleri ile Sensör Maliyetleri / Ağustos 2022

Ülkemizde 4 farklı insülin pompası tedarikçisi var. Ama ben Medsalus ve Medtronic’in satışı yapılan ve fiyat bilgisi bilinen modellerinin maliyetleri hakkında sizlere bilgi vereceğim.

 • Abbott
  • FreeStyle Libre
   • Türkiye’ye gelmeden kullanmıştım ama beklentimi karşılamadığından sadece deneyim aşamasında bırakmıştım.

13 YORUMLAR

 1. SGK desteğinin ürünün fiyatına oranla bu kadar azalmış olması çok üzücü ve halen anlamadığım neden gl3 artık guardian 4 sensorun gelmesi lazım kalibrasyon sorunu var

 2. Esra hanım merhabalar,

  Sizin için zahmetli olacağının farkındayım fakat bir görme engelli olarak bu konuda yazdığınız yazıları düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum. Fiyatları bu şekilde resim olarak paylaştığınızda onları ekran okuyucularımızla okumamız mümkün olmuyor. Acaba eski günlerde olduğu gibi yazı olarak paylaşmanız mümkün müdür?
  teşekkürler,

 3. ben medtrum kullanıyorum o da sgk destekli ve kablosuz. neden ayrıca medtrum’dan bahsetmediniz? hem şimdi yeni sitesi de çıkmış medtrumturkiye.com adında. bir bakmanızı tavsiye edreim

  • Merhaba Saniye Hanım,

   Medtrum maalesef fiyat bilgisi paylaşmıyor.

   Bu arada Medtrum, Türkiye’ye gelmeden önce birkaç kişi ilk denemiştik. Cihazın pozitif/negatif bilgi ve deneyimi bende yüksek. Bilginiz olsun.

   sevgiler,

 4. iyi akşamlar arkadaşlar
  bende insülin pompası kullanıyorum ve 1 buçuk senede 3 kere zam yapıldı insanlar askeri ücretle geçinip bugun buna 1440 TL nasıl verebilir acaba alamayan hastalar durumu olmayan hastalar var yazık gerçekten bence tüm pompa kullanan insanlar bırakmalı ki bu zam yapan insanlar bakmalı hastalık için kullanıyoruz ve zor bela alıyoruz helal değil bu paralar iyi akşamlar

  • Merhaba,

   Burada asıl konu devlet desteğininin olmaması. Özellikle ülkemizin ekonomik konjonktürü maalesef marketten sağlığa, pazardan eğitime kadar sürekli zamların yapılmasına sebebiyet veriyor.

   Asgari ücretin artmasını da, insani koşullarda yaşayabilecek her koşul devlet eliyle sağlanmadıkça sizin yaptığınız gibi firmalara tepkiler devam edecek. Ama asıl adres firmalar değil.

   sevgiler,

 5. Merhaba. Benim kızıma 3.5 yaşında tip 1 diyabet tanısı kondu. 3 gün önce. Bu sensörlü pompa sistemini kullanmak istiyorum. Ufacık kuzum delinmesin diye. Bu yaşta bir kız çocuğu için ne önerirsiniz?

 6. Medtronik 720 G ile ilgili bilgisi olan var mı acaba ? herhalde SGK desteğini şimdilik durdurmuş ama yine de bilgisi olan varsa memnun olurum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: