Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi Tip-1 Diyabet Kampı

EtkinliklerTürkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi Tip-1 Diyabet Kampı

Diyabetin insanlık açısından global bir sağlık sorunu olduğu, hem birleşmiş milletler ve hem de tüm ülkelerin yönetimleri tarafından kabul edilmektedir. Ülkemiz açısından da aynı önemin algılandığı Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığının bu hastalığa karşı mücadele programları başlatmışlardır. 

Tüm bunlar ve hastalığın giderek ülkemizde yaygınlaşması nedeniyle bu hastalığa dönük yeni çözümler gerekmektedir. Diyabet kampları diyabetli bireyin kendi hastalığına sahip çıkması, öz-güvenini kazanması, toplum içerisinde başkasına muhtaç olmaması ve diyabete ait komplikasyonların geciktirilmesinde önemli katkılar sağlaması nedeniyle en önemli eğitim yöntemi olarak gösterilmektedir.

Bu amaçla Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi önderliğinde 30.06.2012 – 07.07.2012 tarihleri arası Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Dinlenme Tesislerinde Tip-1 Diyabetli Kampı yapılacaktır.

30.06.2012 – 07.07.2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan  kamp Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi  Erişkin ve Çocuk Endokrinoloji  Bilim Dalları, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı birlikteliği ile gerçekleştirilecektir.

Kampa 62 diyabetli, 3 diyetisyen, 5 hemşire ve 5 Endokrinolog katılacaktır. (Kaynak: http://www.turkdiab.org/haber2.aspx?h=36)

4 YORUMLAR

 1. Öyküm Merhaba,

  Kamp başvuruları bitti mi bilmiyorum ama kampların genel amacı anlamında da bilgilendirme yapmak gerekir diye düşünüyorum.

  Kamplarla ilgili detaylı bilgi vermek istersen kalem senindir 🙂 .

  sevgiler

 2. Ankara şubesi olarak kontenjanımız doldu.

  Ancak çanakkale ve tekirdağ’daki diyabetliler oradaki üniversite hastanelerini soruşturabilirler.

  oraların kontenjanları ne durumda tam bilemiyorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: