Anasayfa Etkinlikler Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi Tip-1 Diyabet Kampı

Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi Tip-1 Diyabet Kampı

4 4.152 görüntüleme

Diyabetin insanlık açısından global bir sağlık sorunu olduğu, hem birleşmiş milletler ve hem de tüm ülkelerin yönetimleri tarafından kabul edilmektedir. Ülkemiz açısından da aynı önemin algılandığı Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığının bu hastalığa karşı mücadele programları başlatmışlardır. 

Tüm bunlar ve hastalığın giderek ülkemizde yaygınlaşması nedeniyle bu hastalığa dönük yeni çözümler gerekmektedir. Diyabet kampları diyabetli bireyin kendi hastalığına sahip çıkması, öz-güvenini kazanması, toplum içerisinde başkasına muhtaç olmaması ve diyabete ait komplikasyonların geciktirilmesinde önemli katkılar sağlaması nedeniyle en önemli eğitim yöntemi olarak gösterilmektedir.

Bu amaçla Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi önderliğinde 30.06.2012 – 07.07.2012 tarihleri arası Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Dinlenme Tesislerinde Tip-1 Diyabetli Kampı yapılacaktır.

30.06.2012 – 07.07.2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan  kamp Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi  Erişkin ve Çocuk Endokrinoloji  Bilim Dalları, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı birlikteliği ile gerçekleştirilecektir.

Kampa 62 diyabetli, 3 diyetisyen, 5 hemşire ve 5 Endokrinolog katılacaktır. (Kaynak: http://www.turkdiab.org/haber2.aspx?h=36)

 • Ankara şubesi olarak kontenjanımız doldu.

  Ancak çanakkale ve tekirdağ’daki diyabetliler oradaki üniversite hastanelerini soruşturabilirler.

  oraların kontenjanları ne durumda tam bilemiyorum

  • Doğanay Bey Merhaba,

   Eminim kamp harika geçmiştir.

   Aklınızda kalan anları bizlerle paylaşabilirseniz sevinirim 🙂 .

   sevgiler

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.