Türkiye Diyabet Çalışma ve Etkinlikler Cemiyeti’ndeki Yorumlar Hakkında

Genel BilgilerTürkiye Diyabet Çalışma ve Etkinlikler Cemiyeti'ndeki Yorumlar Hakkında

Herkese Merhaba,

Birkaç akşam önce takipçilerimizden mesaj geldi. Mesajı okuyunca şoka girdim. Diyabetimben.com kurulduğundan bu yana tanışıyoruz. Kendisiyle telefonda da görüştük ama isminin deşifre olmasını istemediği için bu yazıda ismini sizlerle paylaşamıyorum. Yazıyı yazarken de tekrar tekrar okuduk. İsmi deşifre olmasın diye de son haliyle yazıyı paylaşıyorum. Rahat olsun.

Facebook’ta Türkiye Diyabet Çalışma ve Etkinlikler Cemiyeti adında bir grup var. Aynı zamanda Diyabetiz Biz adında br grup ya da kişinin hesabı var. Bu hesapları takip eden, Diyabetimben.com’u ve Esra Avcı olarak beni bilen birçok kişinin bu yorumları görme ihtimaline karşılık sizlerle yazışmaları paylaşmanın en doğru karar olacağını düşündüm. Hem marka değerimiz hem itibarımız hem de ‘güvenirliğimiz’ için bu yazı gerekli bir yazı.

Öncelikle takipçimizden Diyabetimben.com’un Facebook hesabına özelden gelen mesajın ana kısmını sizlerle paylaşıyorum. Mesajın bazı kısımlarında kime cevap yazıldığı belli olduğu için o kısımları çıkardım ama bende kayıtlı olduğu için içim rahat.

Takipçimizin gönderdiği mesaj Esra hanım Diyabetiz biz gurubuna üyeydim bir paylaşım yaptım sabah şekerimi yazdım.aynen şu şekilde —– diyerek bana hem sayfadaki yorumları aktarmış hem de sayfayı Diyabetim Ben olarak düşündüğü için benimle karıştırdığını yazmış.

Takipçimizin gönderdiği son mesaj  Siz böyle biri misiniz?? böyle bir şey var mı???
cevap yazarsanız teşekkürler
sizinle yüzyüze tanıştım konuştum
sizin hakkınızda neden bu şekilde ifadede bulunmuşlar anlamış değilim.Özellikle son cümlelerde ‘siz böyle biri misiniz?’ sorusunu duymak inanın oldukça can sıkıcı.

Diyabetimben.com’un Facebook hesabından maalesef bu grubu göremiyorum. Galiba engellenmişiz. Esra Avcı’dan görüyorum. Ama ben gruba katılmak istersem kabul etmeyecekler. Eşref’ten rica ettim ama onu da kabul ederler mi diye endişem vardı. İlginçtir ki ettiler. Biz de avukatımızın yönlendirmesi ile bu yazışların olduğu ekranın sayfa sayfa görüntüsünü aldık. Avukatımız ile de paylaştık. Sizlerle de en aşağıda paylaşıyorum.

İletişimimin olmadığı bir grubun ya da kişinin bu tarz bir yorumu neye dayanarak yaptığını aklım maalesef almıyor. Bu yorumları gören ve durum bildirimine yorum yapan takipçilerimiz de var. Bu konuda hukuksal alanda suç duyurusunda bulunarak aynı zamanda tekzip talebimiz olacaktır. Bu vesile ile de yorumları gören ya da duyan takipçilerimize yani sizlere bilgi verme gereği hissettim.

Unutmadan; Diyabetiz Biz ve Cemiyet sayfasının Metin Davran adında bir kişiye ait olduğunu öğrendim. Ankara’daki arkadaşlarımızdan rica ederek telefonunu bulmalarını istedim. Bu olayın gerçekleştiği günün ertesi günü öncelikle kendimi tanıtarak aradım. Facebook sayfasındaki ithamından sonra telefonlarımın susmadığını söyledim. Neden böyle bir ithamdan bulunduğunu sordum. Toplantıdayım diyerek beni sonra arayacağını söyledi. Ve maalesef aramadı.

Hakkımda hiçbir bilgi sahibi olmadan tarafıma yöneltmiş olduğu bu hakaret ve haddini aşan ifadeler sebebiyle oldukça şaşırmış aynı zamanda da büyük bir üzüntü içine girmiş durumdayım. Tarafıma bu asılsız iddialarda bulunan ve hakaret eden kişi hakkında gerekli olan tüm hukuki ve cezai yasal yolları kullanacağımızı da buradan ifade etmek isteriz.

IMG_5551

12 YORUMLAR

 1. açıkçası bu yazıları görünce ben de şaşırdım sizi karalamaya çalışmışlar ve açıkçası sayfanızı ve sizi kötülemeye çalışmışlar esra hanım sizi tanımadan etmeden saçma sapan işler yapmışlar ama bizler sizin ne kadar iyi insan ne kadar düşünceli olduğunuzu çok iyi biliyoruz sizin hakkınızda bu düşünceleri yazan zaten kendi kişiliğini belli etmiş bizler sizin yanınızdayız

  • Özlem Hanım Merhaba,

   Maalesef üzücü bir durum. Beni tanısa belki kendimi sorgulayacağım ama tanımıyor.

   Yorumunuz için ayrıca teşekkürler.

   sevgiler,

 2. tanımadan yapmış ve ayıp etmiş herhalde kendini üste çıkarmaya çalışıyor böyle insanlar zavallı sizin adınıza bende üzüldüm esra hanım dediğim gibi siz gerçekten çok iyi bir insansınız asıl o zavallı düşünsün

 3. Esra Hanım,
  Ben bahsi geçen siteyi diyetisyenimin tavsiyesiyle görmüştüm. Fakat site güncel değildi ki hala da değil. Belki denildiği üzere uzmanlar tarafından hayata geçirilmiş bir site olabilir ama güncellik de önemli. Siz buradan bir çok uzman doktorla görüşüp yayımlıyorsunuz. Kıyaslanamazsınız bile!

 4. Ben Metin ile yaklaşık 2 hafta önce tanıştım. bir kaç kez telefonda uzun sohbetler ettik. Kendisini Tip1 Diyabete adamış, herkesin yardımına koşmaya çalısan bir insan. Kesinlikle kötü niyetli değil. Bence çok büyük bir yanlış anlaşılma var Esra Hanım…

  • Murat Bey Merhaba,

   Mutlaka iyi niyetli biridir. Ama dediğiniz gibi bir yanlış anlaşılma varsa benim aramam sonrasında arayıp durumu açıklayabilirdi. Bu sebeple iyi niyeti sorguluyorum.

   Neyse. Yorumunuz için teşekkürler. Yasal yollardan Hakkımızı arıyor olacağız.

   Sevgiler

 5. Esra Hanım,
  Sıkmayın canınızı demek bir anlam ifade etmiyor.Bunca ithamdan sonra üstelik.
  Demek istediğim tek şey bırakın ÇARŞI karışsın. 😉
  Hukukçunuz gereğini yapacaktır eminim.

 6. İnsan genellikle başkasına sürmek istediği çamura bulanır. Cenap Şehabeddin
  İnsan iftirayı ancak önem vermemekle yenebilir. İftira edileni değil, edeni kirletir. The Circle
  Kar gibi olsan yine iftiradan kurtulamazsın. Shakespeare
  Maksat iftira atmak olduktan sonra, söylenecek sözmü bulunmaz, fazilet bile iftiranın ekmeğine yağ sürer. Lesage

 7. […] Türkiye Diyabet Çalışma ve Etkinlikler Cemiyeti’ndeki Yorumlar Hakkında başlıklı yazımızda Türkiye Diyabet Çalışma ve Etkinlikler Cemiyeti Facebook Sayfası Admini ve Diyabetiz Biz adını kullanarak haksız ve mesnetsiz yorum yapan kişiyle alakalı bugün sabah saatlerinde İstanbul Anadolu Adliyesi’nde elimizdeki Facebook sayfası ekran görüntüleri delilleri ike suç duyurusunda bulunduk. […]

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: