Tip-1 Diyabetli Melis’in Doğum Hikayesi – Bölüm2

DM ve HamilelikTip-1 Diyabetli Melis’in Doğum Hikayesi – Bölüm2

Tip-1 Diyabetli Melis’in Doğum Hikayesi – Bölüm2

Bu bölümü okumadan önce Tip-1 Diyabetli Melis’in Doğum Hikayesi – Bölüm1 ‘deki yazıyı okuyun lütfen…

Nerede kalmıştık 🤗

Gel zaman git zaman biz şekerimin regüle olmasını umut ederken neredeyse 7 ay sonra sürprizzz çizgi çiftti🥳… Mutluluk büyüktü🤸Ki çok uzun sürmedi. “Napıcaz şimdi?”

Emin olmak gerekti. Hemen kan verdim. Sonuç pozitif. HbA1c ise 7.2 idi. Sevincimiz mi o yerinde kursağımızdaydı tabi ki.. Hemen ertesi gün kalbim pır pır, ellerim buz, endişelerim tavan Dr uma koştum. Ve işte yüzleşme anı. İlk tepki “Melis Hanım bu çok güzel bir haber”💜 Son cümle “Sen elinden geleni yapacaksın ne gerekiyorsa ve tevekkül edeceksin ben yanındayım.”

Ohh be nasıl rahatlamıştım. Minnettarım ona. Çünkü biliyordu en önemlisi moraldi. Nasıl saygı duyuyorum 💜 Ve hemen aynı gün diyetisyenime gittim. Mevcut ünitelerle bir süre yeni diyet programını uygulayacak ve değerlerimi takip edecek, zamanla ünitelerde gereken değişiklikleri yapacaktık. Tabi birkaç günde bir Dr uma ölçümleri iletecektim. Dr dan çıktığımda tamamdı, kafamda oturtmuştum artık her şeyi. Onun konuşması bana umut vermişti. Her şey yolunda gidecekti, inanmıştım.

Hemen gidip o gün bir de defter almıştım. Karar vermiştim. Günlük tutacaktım oğlum için (Şiddetle tavsiye ederim☺️)

Hemen bildiğim iyi bir jinekologdan randevu aldım. Eşimle birlikte bir hevesle çaldık kapısını. Çalmaz olaydık…

“Sen bu değerlerle nasıl cesaret ettin. Neyine güvendin tam olarak.” dedi. Çok riskli bir durumda olduğumu, böyle bir şeye nasıl cesaret ettiğimi… söyledi de durdu. Eşim gerim gerim gerilirken benim musluklar çoktan açılmıştı. Ama durun yalnızca bu hanımefendi değil iki jinekolog daha benzer cümleleri kurdu. Neyseki bu arada bebişimizin varlığından emindik artık. Kese boş değildi👣

Napıcaz diye kara kara düşünürken meğer bizim gibi kronik hastalığı olan gebeler riskli grupta olduğundan perinatologlar tarafından takip edilmeliymiş ki onlara da direkt randevu alamıyoruz. Öncelikle kadın doğuma gidiyoruz, onlar sevk veriyorlar.

Oh yaa… Ne güzel bizim dilimizden anlayan Dr ların takibinde benim gibi gebelerle bir arada olacaktım🙏

Devam edecek…☺️🌼

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: