Tip-1 Diyabetin Çaresi Bulunacaksa Kök Hücrelerle Bulunacak

DiyabetTVTip-1 Diyabetin Çaresi Bulunacaksa Kök Hücrelerle Bulunacak

Prof Dr Erdal Karaöz’den, birincil ağızdan, tip-1 diyabetin tedavisi/çözümünde kök hücre çalışmalarının ne aşamada olduğunu bu videoyla sizlerle paylaşıyorum.

Erdal Bey’i uzun yıllardır tanıyorum. Yakınının da tip-1 diyabetli olması, tip-1 diyabeti ve tip-1 diyabetle yaşamı yakından bilen bir bilim insanı olmasının bizler için ayrı bir önemi var.

Erdal Bey Türkiye’deki ilk Kök Hücre Tedavisi Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin kurucusu. Şu anda da LIV Hospital’da Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Araştırmaları Merkezi’nin başkanlığını yürütmekte.

Erdal Bey’in tanımıyla; 24 yıldır kök hücrelerle vaktini geçiren bir bilim insanı kendisi.

Kendisini her dinlediğimde ve izlediğimde anlattıkları ders niteliğinde oluyor. Tip-1 diyabeti kök hücre ile tedavi etme yolundaki çalışmaları bizlerin de anlayacağı şekilde anlatması yapılan tüm çalışmaları daha iyi anlamamıza sebep olmakta.

Erdal Bey gibi bir bilin insanının bizlerin bilgilenmesi adına ayırdığı bu zaman da oldukça kıymetli. Bu video buluşmasının planlanmasından videoda bizler için ayırdığı zamana kadar kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.

Erdal Bey’in de videoda bahsettiği gibi bu videoyu birkaç kez izlemenizi öneriyorum. Ben de aynı şekilde tekrar tekrar izleyeceğim.

Tip-1 diyabetin oluşum mekanizmasından dünyadaki kök hücre çalışmalarına ve çalışmalarda gelinen noktalara kadar birçok konu bu videoda yer alıyor.

Dikkatle ama pür dikkatle izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

4 YORUMLAR

 1. Vallahi ben on yıldır takip ediyorum aynı cümleleri duymaktan sıkıldım ve bence tedavi etmekten çok insülin teknolojisi üzerine yoğunlaşılıyor ve oradan para kazanmanın yollarına devam ediliyor ve tabi ki kaynakları da sürekli artan diyabet vakaları

  • Merhaba,

   Aslında videoyu sonuna kadar izlerseniz Erdal Bey’in anlattıklarını tam olarak daha iyi anlarsınız.

   Kök hücre çalışmaları için kurulan milyon dolarlık şirketler, üretilecek çözüm için ödenecek rakamlar vs.

   Çözüm olsun da. Gerisi bence teferruat.

   Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: