Dexcom G7 Nasıl Takılır?

DiyabetTVDexcom G7 Nasıl Takılır?

Dexcom G7’nin Türkiye’ye geldiğinden sizlere bahsetmiştim.

Dexcom G7 Türkiye’de başlığına tıklarsanız Dexcom G7’nin tüm teknik özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dexcom G7’yi kullanmaya başladım. Videoda da göreceksiniz ama Dexcom G7 gerçekten küçük yapılmış 🙂 Yok gibi.

Diyabet teknolojilerinin geldiği bu nokta oldukça heyecan verici.

Ek bilgilendirme 🙂 Dexcom G7’yi 24 Haziran 2024’te ilk kez denedim. Dexcom G6 da belimde takılıydı ve son 2 günü kalmıştı.

Dexcom G7’yi ise sol üst koluma taktım. 30 dakikalık ısınma süresi sonrasında Dexcom G7’nin ilk ölçümü 58 mg/dL idi. Dexcom G6 da ise yanlış hatırlamıyorsam 138 mg/dL civarındaydı. Parmaktan da ölçtüğümde 132 mg/dL sonucunu elde etmiştim. Parmak ölçümü yapmışken de Dexcom G7’yi kalibre ettim.

İlk 24 saatlik Dexcom G7 deneyimimde sensör glikoz değeri Dexcom G6 ile uyumlu ilerledi. Abartı farklar vs yaşamadım. Sadece sol koluma taktığımdan ve gece yatarken üzerine basınç da olunca hipoglisemi sonuç verdi. Sensörün üzerine hafif masaj yaptım ve hızla doğru ölçüme devam etti. Biliyorsunuzdur; sensörlerin üzerine basınç uygulanınca sensörler maalesef şekeri düşük gösteriyor. Çünkü cilt altı sıvısı akışkanlığı azalıyor.

Elimde toplamda 2 adet G7 sensör vardı. Birini kolumda kullandım.10 gün sonra 2. Dexcom G7 sensörü belimde kullanacağım. Tıpkı G6 da olduğu gibi. Bakalım bele takınca ısınma süresinden sonraki ilk ölçüm nasıl gelecek 🙂

Dexcom G7’yi ilk takma videosunu sizlerle paylaşıyorum. Tüm detaylarıyla, adım adım ve kendim de öğrenerek anlatmış oldum.

Herkese faydası olması dileğiyle…

 

1 Yorum

  1. Esra hm.Gercekten sizi izlemek,dinlemek çok iyi kendimi derste hissediyorum not alıyorum gitdigimiz Dr sizden bahsediyoruz.İyiki varsınız.😍🙏

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: