Tip-1 Diyabete Meydan Okuma Hikayelerinizi Bekliyoruz

T1D Hakkında Her ŞeyTip-1 Diyabete Meydan Okuma Hikayelerinizi Bekliyoruz

Tip-1 Diyabete Meydan Okuma Hikayelerinizi Bekliyoruz

Tip-1 diyabet hayatımıza girdi gireli hepimizin bir meydan okuma hikayesi var. Ya iş yerinde ya okulda ya da gündelik hayatta.

Ve bazı anlar gerçekten de unutamadığımız anlar oluyor.

Mesela kuzenlerimle geçen sene Batı Karadeniz’e gitmiştik. Arabamızı ana yolda bırakıp yürüyerek şelaleye çıkmıştık.

Yanımda insülin pompam, glükometrem ve Dexcom vardı. Dexcom’da bir baktık ki şekerim düşüyor. Dexcom’un trend oklarını takip ederek ve insülin pompamı da vücudumdan ayırarak şekerimin normale gelmesi için müthiş bir çaba sarfetmiştim. Ve maalesef yanımızda şeker yükseltecek hiçbir şey yoktu 🙁

Yolun o kadar da uzun olmadığını ve şekerimin o kadar da düşeceğini düşünememiştim 🙂

Arabaya geri dönüp o anları düşündüğümde tip-1 diyabetime meydan okuduğumu ve o anlardan nasıl başarı ile çıktığımı gördüm. Ve #diyabetbirmeydanokuma’dır diyebildim 🙂  Ve sanki bir santranç oynar gibi ‘mat’ ettim tip-1 diyabetimi 🙂

Peki siz tip-1 diyabetli hayatınızda unutamadığınız ve tip-1 diyabetinize rağmen hangi meydan okumaları yaptınız? Hangi zor anlarda ve tip-1 diyabetinize bunu mutlaka başarmam lazım dediniz ve nasıl başardınız?

Hikayelerinizi bekliyoruz. Ve her hikaye geldiğinde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 hikayeyi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Hikayelerinizi yazmak için https://goo.gl/forms/UvOyPY7jHMzAKSdj2 linkindeki formu doldurmanız yeterlidir.

Formu doldurmak zor gelirse de bu yazının altına yorum yapmanız yeterlidir 🙂

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Merhaba Esra hanım,
    Yine güzel bir etkinliğe öncülük ettiğinizi görünce destek vermek istedim.Aslında biz diyabetliler gibi herhangi bir kronik hastalığa sahip tüm bireylerin bu tarz meydan okumaları yapması gerekiyor.Yaşam boyu peşinizi bırakmayacak bir şeye meydan okumaktan daha güzel birşey var mıdır? Meydan okumak bizim işimiz : )….. (HİKAYENİN DEVAMI ANA SAYFADA http://www.diyabetimben.com/bence-ikinci-cocugumu-da-dunyaya-getirmek-en-buyuk-meydan-okumamdi/ linkindedir.)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: