Tip-1 Diyabet İle Basket

Çocuklar ve T1DTip-1 Diyabet İle Basket

Spor keyif veren insanı zinde tutan harika bir şey. Fakat  diyabetli iseniz onunda zevki rakamlarla ve kontrollerle zedeleniyor.

Talha önce futbol, sonra uzun bir süre yüzme ve şimdi de basket ile sporunu yapmaya özen gösteriyor.

Diyabetli  bir çocuğunuz varsa;  sporun yapılacağı saati ayarlamaya çalışmak , öncesi ölçümü yapmak, uygun değerlere göre beslemek, sürekli  seyirci koltuğundan gözünü ayırmadan  onu izlemek 🙂 Göz göze geldiğinde durumunu tahmin etmeye çalışmak demek.

Diyabetli bir çocuğunuz varsa; Molalarda ölçüm yapmak  yüksekse gitme demek (ama dinlenmemek ), O koşa koşa heyecanla devam ederken sen boğazında bir düğümle, inşallah iyi olur diye iç geçirmen demek, Eğitim bitince ölçüm yapmak iyi ise yemek saati beklemeye koyulmak,  değilse araya ufak sihirli dokunuşlar yapmak demek.

O geçirdiği saatlerden mutlu haftaya görüşmek üzere vedalaşırken, beni tahmin edersiniz zaten 🙂

417698_10151470256280138_508781264_nEsra Hanım, ekte gene sizinle gidilmiş, iyi de edilmiş bir resim var 🙂

Teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi  sunuyoruz

Talha’nın Annesi Türkan Ekmen

3 YORUMLAR

  1. “Diabet ile Basket” başlıklı yazıyı her harfini içimde hissederek okudum. Sevgili Türkan Hanım, bunları hep yaşadık, yaşıyoruz… Yazdıkça, paylaştıkça güç buluyoruz.

    Sevgili Talha,

    şahsında tüm Tip 1 Diyabetlilere harika bir yeni yıl diliyorum. Biz diabet anneleri sevgi ve annelik gücü ile her daim elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız.

    Dr. Birsen Ferahlı

  2. Benim oğlumda 9 Yaşında ve iki yıldır Tip1 diyabetli, Yazılanların yanında bunlara ek şimdi ölçmesek anne insülüni sonra yapsak anne gibi isteklerde var maalesef ve benim korkulu rüyam okul gezileri her gezi yazısı geldiğinde stres tavan yapıyor bende beni haklı olarak yanında istemiyor bulduğumuz çözümleri de o beğenmiyor . Diyabetli annesi olmak hem bedenen hem ruhen çok güçlü olmak demek Allah yavrularımızla birlikte bize de güç versin. 2015 inşallah güzel gelişmeleri duyduğumuz ve yavrularımız için sağlık dolu bir yıl olsun … Sevgilerimle

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: