Anasayfa Çocuklar ve T1D Tip-1 Diyabet İle Basket

Tip-1 Diyabet İle Basket

3 2.302 görüntüleme

Spor keyif veren insanı zinde tutan harika bir şey. Fakat  diyabetli iseniz onunda zevki rakamlarla ve kontrollerle zedeleniyor.

Talha önce futbol, sonra uzun bir süre yüzme ve şimdi de basket ile sporunu yapmaya özen gösteriyor.

Diyabetli  bir çocuğunuz varsa;  sporun yapılacağı saati ayarlamaya çalışmak , öncesi ölçümü yapmak, uygun değerlere göre beslemek, sürekli  seyirci koltuğundan gözünü ayırmadan  onu izlemek 🙂 Göz göze geldiğinde durumunu tahmin etmeye çalışmak demek.

Diyabetli bir çocuğunuz varsa; Molalarda ölçüm yapmak  yüksekse gitme demek (ama dinlenmemek ), O koşa koşa heyecanla devam ederken sen boğazında bir düğümle, inşallah iyi olur diye iç geçirmen demek, Eğitim bitince ölçüm yapmak iyi ise yemek saati beklemeye koyulmak,  değilse araya ufak sihirli dokunuşlar yapmak demek.

O geçirdiği saatlerden mutlu haftaya görüşmek üzere vedalaşırken, beni tahmin edersiniz zaten 🙂

417698_10151470256280138_508781264_nEsra Hanım, ekte gene sizinle gidilmiş, iyi de edilmiş bir resim var 🙂

Teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi  sunuyoruz

Talha’nın Annesi Türkan Ekmen

  • Serap Yıldız Köroğlu Yalnız değilsiniz yaşadıklarımız tamamen aynısı

    Yeliz Aksoy Uz Kesinlikle yalniz deilsiniz..

    Yeliz Aksoy Uz Insallah birgun bunlari dusunmeden doyasiya bir spor yasamalari umuduyla..

  • Benim oğlumda 9 Yaşında ve iki yıldır Tip1 diyabetli, Yazılanların yanında bunlara ek şimdi ölçmesek anne insülüni sonra yapsak anne gibi isteklerde var maalesef ve benim korkulu rüyam okul gezileri her gezi yazısı geldiğinde stres tavan yapıyor bende beni haklı olarak yanında istemiyor bulduğumuz çözümleri de o beğenmiyor . Diyabetli annesi olmak hem bedenen hem ruhen çok güçlü olmak demek Allah yavrularımızla birlikte bize de güç versin. 2015 inşallah güzel gelişmeleri duyduğumuz ve yavrularımız için sağlık dolu bir yıl olsun … Sevgilerimle

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.