Tip-1 Diyabet ve Fiziksel Aktivite Anketini Doldurmaya Davetlisiniz

Sizden GelenlerTip-1 Diyabet ve Fiziksel Aktivite Anketini Doldurmaya Davetlisiniz

Tip-1 Diyabet ve Fiziksel Aktivite Anketini Doldurmaya Davetlisiniz

Esra’nın Notu: Bu anket için Trabzon’dan tip-1 diyabetli kızı olan Sevgili Zennur ulaştı. Zennur, Trabzon’da öğretmen olarak çalışıyor. Zennur’un öğretmen arkadaşı Tamer Bey ile de tanışmamız bu vesileyle oldu.

Tamer Bey ile telefonda da konuştuk. Özellikle doktora tezi olarak seçtiği bu konuyla ilgili Türkiye’de bir bilimsel çalışma ve kaynak maalesef yok.

Bu doktora tezinde bizlerin de bir katkısı olursa çok sevinirim. Ve en geç bu Perşembe gününe kadar yazının sonundaki anket linkine tıklayarak anketi tamamlamanızı rica ederim.

Tip-1 Diyabet ve Fiziksel Aktivite Anketi İçin Tamer Bey’in Maili

Ben Tamer Civil. Uzun yıllar Beden Eğitimi Öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığı  farklı okullarda çalıştım. Şimdi Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Öğr. Görevlisi olarak çalışıyorum.

Allah nasip etti… 2011 yılda baba olduk. Güzel bir ünvana kavuştum. Baba olduktan 3 buçuk yıl sonra Allah taktir etti daha güzel bir ünvan olan diyabetli babası oldum. Bütün tip-1 diyabetliler ve onların ebeveyleri gibi beynimizde sayılarla dolaşmaya başladım. Ve bu durum gibi daha bir sürü düşünce ve planlama…

Bu süreç içerisinde Ankara Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Bilimleri Anabilim Dalı’nda doktora yapıyor ve spor fizyolojisi, spor ve beslenme gibi alanlarda dersler alıyordum. Bu konularla ilgili yerli ve yabancı makaleleri takip ediyordum. Hayatımıza tip-1 diyabet girince okumalarım fiziksel aktivite, spor ve tip 1 diyabet üzerine yoğunlaştı. Bu konuyla ilgili yurtdışı pek çok yayın olmasına rağmen yurt içinde yok denecek kadar az.  Diyabet,  fizyoloji ve antrenman bilimi tecrübelerimden hareketle  doktora tezimi ve bilimsel çalışmalarımı bu konu üzerinde yapmaya karar verdim. Bilgime ve kültürüme güvenen Pediatrik endokrinoloji uzmanı doktorlarımız da bu çalışmaya katkı verdiler ve böylece bir yola çıktık.

Projemiz 3 aşamalı. Birinci aşaması geliştirdiğimiz  anket vasıtasıyla Türkiye genelinde bilgi toplamak için tip-1 diyabetli çocuk ve ergenlerin ebeveynlerine ulaşmak istiyoruz. Çalışanının 2. ve 3. aşamasını Trabzon’da tip 1 diyabetli ergenler ile görüşme ve deneysel bir çalışma ile sonlandıracagız…

Çalışma ile ilgili etik kurul izni alınmıştır.

Bağlantıya tıkladığınızda anketin açılması gerekir. Açılmıyor ise bağlantıyı kopyalayıp Chrome adres çubuğuna yapıştırarak deneyiniz. iPhone kullanıyorsanız gmail uzantılı mail adresi ile oturum açmalısınız. Anketi tam olarak doldurduktan sonra gönder sekmesine tıklamayı unutmayınız.

Teşekkürler…

Anket Linki

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSSXaL0TKZ-Qag5tyvBnc90phCeI7yFdcYcCyoX-9g_8XJRA/viewform

 

 

3 YORUMLAR

    • Nihal Hanım Selam,

      Link açılıyor aslında ama nasıl bir sorun yaşadığınızı biraz daha detaylı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

      sevgiler,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: