Diyabetli Bireylerin Mobil Sağlık Kullanma Davranışı Araştırması

Genel BilgilerDiyabetli Bireylerin Mobil Sağlık Kullanma Davranışı Araştırması

Diyabetli Bireylerin Mobil Sağlık Kullanma Davranışı Araştırması

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi/Halkla ilişkiler ve Reklam 4. sınıf öğrencisi Sevcan Sezgin’in diyabetimben.com’a ulaşması sebebiyle sizlerle paylaşmak istedik.

Bildiğiniz gibi Diyabetimben.com olarak özellikle üniversite öğrencilerinin tez çalışmalarına her zaman destek vermeye çalışıyoruz. Sizler de anketi yanıtlayarak destek olabilirseniz harika olur.

Sevcan Sezgin’in Maili

Mobil Sağlık Uygulamalarının Bireysel Sağlık Durumunun Takibine Etkisi konulu bir tez yazıyorum. Bu tez kapsamında mobil sağlık uygulamaları (veya dijital ölçüm ve kayıt cihazları) ile bireysel sağlık durumunu takip eden bireylerin hastaneye giriş oranlarına etkisi araştırılmaktadır.

Örneklem olarak diyabetli bireyler seçilmiştir.

Diyabetli bireylerin örneklem olarak alınmasının sebebi ise düzenli olarak ölçüm yapmaları ve yapılan bu ölçümlerin onlar için hayati önem taşımasıdır. Mobil sağlık uygulamaları/araçları kronik hastalığı olan bireyleri kendi sağlıklarını kontrol edebilmeleri için güçlendirmektedir ve kendi sağlık durumunu kendileri kontrol edebilir hale getirmektedir.

10 Mayıs’a kadar anket sorularını yanıtlayabilirseniz seviniriz.

Anket Linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJLFfjVvAdB8VdtTG7DWata5o8_MzIF6skKzjosSt-pUM4JQ/viewform

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: