Team Novo Nordisk / Diyabetli Bisikletçilerin Azmi İstanbul’da Engel Tanımadı

Haberler&GelişmelerTeam Novo Nordisk / Diyabetli Bisikletçilerin Azmi İstanbul'da Engel Tanımadı

Sizlerle 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ndan ara ara bahsetmiştik. Galiba tek basın haberini de sizlere paylaşıyoruz. Tek diyorum, çünkü Team Novo Nordisk’ten ve diyabetli bireylerden oluşan bu takımdan bahseden tek kaynak gibi duruyor.

Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de diyabet hızla artıyor. Yazılı ve görsel basının daha da dikkat çekici haber yayınlaması dileğiyle.

Bu arada unutmayın; ‘diyabet sadece bir hormon eksikliğidir.’

‘Team Novo Nordisk’ 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda iyi bir performans sergiledi ve diyabetin spor yapmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi

Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu olan 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu final etabı, bugün İstanbul’da sona erdi. 7 gün süren zorlu etaplar ardından dünyanın en seçkin bisikletçilerinin yarıştığı ve dünyanın en prestijli turları arasında yer alan 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda başarılı bir yarış çıkaran, Team Novo Nordisk genel klasmanda 15.sırada yer aldı.

Hiçbir şey imkansız değildir

Tamamı diyabetlilerden oluşan profesyonel bisiklet takımı Team Novo Nordisk sporseverlere diyabetin spor yapmaya engel bir durum olmadığını bir kez daha kanıtladı. Team Novo Nordisk Medikal Direktörü Rafael Castol, diyabetli hastaların durumları konusunda bilinçli, disiplinli ve hastalıklarını yönetebilecek düzeyde olmalarının önemine işaret ederek, “Team Novo Nordisk bunun en iyi örneklerinden. Takımı oluşturan tüm sporcular diyabetli. Sağlık profesyonelleri ile koordineli bir iş birliği ve kişiye özel diyabet yönetimi ile Team Novo Nordisk sporcuları dayanıklılık gerektiren sporların bile profesyonel olarak yapabileceğini gösteriyor. Team Novo Nordisk yarışçıları ‘hiç bir şey imkansız değildir’ felsefesini benimsemiş sporcular” dedi.

Rafael Castol, diyabetli hastaların tedavilerini doğru yöneterek haftada 3-5 gün 30-45 dakikalık seanslarda toplam 150 dakika spor yapabileceklerini de sözlerine ekleyerek, önemli olan noktanın kan şekerini sürekli istenilen seviyelerde tutmak olduğunu vurguladı.

Team Novo Nordisk takımından Hollandalı bisikletçi Martijn Verschoor se şunları söyledi: “Team Novo Nordisk olarak, Türkiye’deki 7,2 milyon diyabet hastasına iyi örnek olacağımızı ve onları egzersiz yapmaya teşvik edeceğimizi umuyoruz. Diyabet hastası olup ama bisiklete gönül veren Türk bisikletçilerini de Team Novo Nordisk’e katılmaya davet ediyoruz..” (Kaynak: http://www.haberler.com/diyabetli-bisikletcilerin-azmi-istanbul-da-engel-7269670-haberi/)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: