Tatil Devam Ediyor

Tip-1'imTatil Devam Ediyor

Halen Akçay’dayız. 18 Temmuz Cuma günündeyiz. Saat 23:48 gibi bu yazıyı telefonumdan yazmaya başladım. Az önce Mehmet Ali’lerden çıktık. Bunu birazdan anlatırım.

Perşembe günü buradaydık. Sanki uzun zamandır burada yaşıyor gibiyiz 🙂 Neden mi?

Geldiğimiz ilk gün bizi Yağız’ın babası Levent Bey karşıladı. Yağız, Tuğba Hanım’ın oğlu. Tip-1 diyabetli. Önce evlerine gittik. Sohbet ettik ve akşam için randevulaştık. Bizi yemeğe davet ettiler. Otele yerleştik ve iraz dinlendik. Yemek yiyeceğimşz yerde buluştuk. Yemek ve sohbet çok keyifliydi. Gecemiz çok güzel geçti.

imageBu fotoğraf da yemek masamızdan. Eşref ve beni tanıyorsunuz. Benim yanımda Tuğba Hanım, karşında eşi Levent Bey, onun yanında oğlu Yağız, Tuğba Hanım’ın yanında kızı ve karşısında ablası ve eşi. Garip bir durum değil mi? Tek paydanız tip-1 diyabet.

Bugün ise akşam yemeğine tip-1 diyabetli Mehmet Ali’nin annesi Havva Hanım bizi davet etti. Havva Hanım neler yapmış neler. Afiyetle yedik. En önemlisi incir tatlısı idi 🙂 Bu arada saatlerce sohbet ettik. Havva Hanım’ı uzun zamandır tanıyorum. Mehmet Ali’nin tip-1 diyabetini öğrendikten sonra özellikle karbonhldrat sayım yöntemini diyabetimben’den öğrenmesi ve hayatlarında uygulamaları. İnanılmaz bir kadın Havva Hanım. Gıpta ile bakıyorum kendisine.

imageMehmet Ali ile Twitter için bir fotoğraf çektik. Tatil dönüşü bu fotoğrafı neden çektiğimizi anlatacağım.

Başka arkadaşlarımız da davet etti ama maalesef gidemedik. Sabaha yola çıkacağız. Bir daha gelirsek görüşürüz.

Dönerken Çanakkale üzerinden dönüyoruz. Dondurma kutusundaki insülinlerimiz ve diğer tip-1 diyabet ekipmanlarımızla bir aksilik olmazsa Pazar akşamüstü evde olacağız. Bu arada kan şekerim iyi gidiyor 🙂 Herşey yolunda. Akşamüstü düşüyor kan şekerim. Günboyu hareketli olduğumuz için bazal ayarlarımı düşürdüm. Genelde 19:00 gibi düştüğü için pompamdan 16:00’dan sonraki bazallarla oynadım. Eğer bazalları düşürecek ya da yükseltecekseniz kan şekerine zaman düşüyor ya da yükseliyorsa o saatten 2-3 saat önceki bazallarla oynamak en doğrusu.

Bu yazının fotoğrafı da bizden olsun 🙂

3 YORUMLAR

  1. Merhaba esra abla 17 yasındayım 5 aydır tip1liyim. İskenderunluyum 🙂 buralara gelirsen mutlaka seninle gorusmek isterim annemde seninle tanısmayı istiyor en kısa zamanda bekliyoruz 🙂

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: