Talha’nın 3 Yılı

Sizden GelenlerTalha'nın 3 Yılı

Bu hafta bizim  görmeyi beceremediğimiz sıkıntılı günlerin artık sonuna geldiği ve 24 aralık 2011 de kötü  geceyi yaşadığımız, 25 aralıkta Tip 1 teşhisi konulan hayatımızda unutulmayacak tarihler arasına giren  gün.

Önce kabus bulutları çöken, fakat koma sonrası  kendine gelerek bize bir nevi yeniden doğma olan gün. Talha’nın tanı almasıyla ilgili yazıyı daha önce de paylaşmıştım. Sosyal ortamda derdini anlatmanın hiç de iyi bir fikir olduğunu düşünmediğim halde 🙂

Bana bunu yazdıracak cesareti veren Diyabetimben.com  sevgili Esra avcı  görmeden , tanımadan, konuşmadan, yakın hissedilen  bizden biri 🙂 Bloğundaki samimiyet her satırda, bugün ne yazmış diye her gün okuma çabası.

Diyabetimben .com‘a yazı yazan ve yorum yapan  sevgili  Öyküm Solak, ayrıca kendi sayfasını takipten büyük mutluluk duyduğum, Allah sağlıkla devam etmesini nasip etsin ve Diyabetimben.com sayesinde tanıdığım Sevgili Uzm Dyt Nesil Gören Atalay tüm enerjisiyle diyabete bakış açımızı değiştirdi  ,nefes aldığımızı hissettik ve bu da bizi  mutlu etmeye başladı.

Esra Hanım, bu yazıyı  bir diyabetli ( erkek çocuğu. Parantez içinde belirtiyorum zira hiç söz dinlemek istemeyen cins 🙂 ) annesi olarak  3 yılı geride bıraktığımız müddetçe yanımızda olduğunuzu hissettirdiğiniz için, bilgi ve tecrübesiyle Öyküm Solak, bilgi ve enerjisiyle Nesil gören Atalay ‘a, Ve  ESRA AVCI’ya, Diyabetimben.com ‘a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

İyi ki Varsınız

Talha’nın  Annesi Türkan Ekmen

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

6 YORUMLAR

 1. Bugün gelen maili okuduğumda ağlamamak için çok tuttum kendimi.

  3 yıl olmuş. Talha ve Türkan Hanım ile gittiğimiz her etkinliği ya da basketbol maçını dün gibi hatırlıyorum. Talha’yı üzmeden yazıyorum. Beraber büyüdük 🙂 O yaşına rağmen kocaman bir adam gibiydi. Biz ise ona alışmaya çalıştık. Onunla da şekillendik, geliştik.

  Türkan Hanım yazmış ya; görmeden, tanımadan, konuşmadan yakın hissedilen biri diye. Bu galiba kendim olmaya çalışmam ile ilgili. Hep beraber aynı payda da buluşmamız ile ilgili. Aynı samimiyeti yakalamamız ile ilgili. Birbirimize evimizi açabilecek kadar yakın olmamız ile ilgili.

  3 yılda çok ama çok şey yaşadık Türkan Hanım. Ankara’ya buz gibi bir küçük otobüste beraber gittik. Ankara havalarında beraber oynadık. Beraber şaşırdık 🙂 Beraber güldük. Alper Saruhan’ın maçında bizden birini hep beraber izledik. Her toplantıda beraberdik. Aynı heyecan ve mutlulukları tattık. Şimdi de aynı hedef için başka platformlarda da beraber devam ediyoruz. Eminim ki tip-1 diyabet bitse de biz yine aynı yakınlıkta devam edeceğiz.

  Sizi çok ama çok öpüyorum 🙂

  sevgiler,

 2. Yasemin Pişkinoğlu Beni Ceren’nin teşisinin ilk gününe götürdün Türkan .Ceten’de hisetiğim o karın ağrısını senin yazını okurken tekrar hisettim.İnşallah tip 1 diyabet birgün tarih olur ve bizlerde bu günleri buruk yıllarımız diye anarız .Bende senin aracılığın ile buradan Diyabetim Ben Esra Avcı ,Öyküm Solak’a bize katıkları bir sürü yararlı bilgi için çok teşekkür ederim.Ayrıca Nesil Gören Atalay tanışmak dileğiyle hepinize sevgiler selamlar .Yakışıklı Talha’yı çok öpüyorum sağlıkla kalsın

  Mehtap Sevenay Aydoğdu türkancığım Kayseriden yüreğimizle destek oluyoruz ama fiili destek istersen buradayız unutma

 3. Sevimli ama (kardeşinden sevimsiz) 🙂 ve yeğenimin yaşıtı sayılan Talha merhaba.

  “Bazen uyumsuz, oluyor laf dinlemez” diyor annen bence biraz abartıyor sence.
  Sen bi kere de Anneannene sor bakalım annen neler yapmış onu nasıl sinir etmiş hepsini bir bir anlatsın sana . 😀

  Türkan Hanım, size de merhaba,
  Hakikaten siz seçilmiş birisiniz.Size, sabrınıza ve en önemlisi şükür kuvvetinize hayranım.
  Esra hanım kurduğu bloğa yolum düştü.Biraz gezindim bakındım ne var ne yok.
  Bazen Doktorların anlamadığı için anlatamadığı bilgileri sizler birbirinize anlatıyorsunuz.
  Biraz zor olsa da bazen BEN BİLE anlayabiliyorum yani. 🙂
  Blogta herkes herkese verdiği samimiyetin, iyi niyetin karşılığını görüyor.
  Hep beraber bir yola çıktık, yolumuz açık olsun.Allah utandırmaz inşallah.
  Blog ve Talha için bahçemizin ürünleri hazırlıkla meşgulüm.
  Şimdiden rezerve alabiliriz 😉

 4. Hatice hanım ,
  güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.Duygularımızı ,yaşadıklarımızı hissedip bide üstüne
  bahçenizin o doğal ürünlerini paylaşımınız sizin samimiyetinizi gösteriyor 🙂 ne mutlu bize
  emekle yetiştirip paylaştığınız için teşekkürler
  Sevgiler 🙂

 5. Hatice Baykara O KADAR OLDU mu ya ?

  Diyabetim Ben Olmaz mı sevgiler, esra

  Emine Taşdöğen Sen harika bir annesin ve harika bir arkadaş. Talha cok sansli. Bu yolda beraber yurudugumuz icin bizlerde öyle sevgili Türkan Ekmen

  Türkan Ekmen Emine Taşdöğen 🙂

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: