Sıddık Lantusu’nu Yanına Almayı Unutursa?

Sor BakalımSıddık Lantusu'nu Yanına Almayı Unutursa?

Emin benzer bir durum aramızda yaşayanlar olmuştur.

Ben unutmuş olsam da 1-2saat sonra mutlaka bazal insülinime ulaşmış oluyordum. Ki 11 yıllık diyabetli hayatımda belki 2 kez gelmiştir başıma 🙂 . Bu sebeple aramızda bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımdan ricam o durumda ne yaptıklarına dair tüm detayları bizlere anlatırlarsa sevinirim.

Gelelim Sıddık’ın yeni tecrübesine;

Sıddık bir gece arkadaşına kalmaya gitmiş.

Akşam yemeği yedikten sonra Sıddık Novorapid‘i yapmış.

Ardından çay demlemişler. Çay içerken de sohbete dalmışlar. Sıddık “Gece iğnemi unutttum!” dediğinde saat gece 1 miş ve Sıddık Lantus‘unu da evde unuttuğunu farketmiş.

Arkadaşının evi Ankara’nın taaaaaaaa diğer ucundaymış. Gece 24 den sonra otobüs çalışmıyormuş evinin olduğu yere ve altlarında araba da yokmuş.

Şimdi napsın bu Sıddık?

Öyküm Solak / 14 Mayıs 2012 17:27

 

 

4 YORUMLAR

 1. öncelikle rahat olsun ve gereksiz stres yaparak bünye dengesini bozmasın. ve bir günlük değişimlerin toparlanacağını bilmeli; bence artık. ama günlük insülin dozunun unutulmasının nasıl dengesizlikler yaratacağını bilmeden yazıyorum bunları 🙂 sakin olmak ilk yapılacak şey gibi geliyor bana

  • Emre Bey Merhaba,

   Bence de stres yapmadan, akılcı çözümler bulmalı Sıddık.

   Bazal insülin olan Lantus bildiğimiz üzere yaklaşık 24 saat boyunca kan şekerimizi dengelemeye çalışır. Benim gibi insülin pompası kullanan kişiler bence çözüme biraz daha yakın olurlar böyle bir durumla karşılaşsalar 🙂 .

   Bu cümle bir tüyo olabilir mi acaba?

   sevgiler

  • Serat Bey Merhaba,

   Öncelikle size küstüğümü belirtmek istiyorum. Bir önceki soruda doğru cevabı bilmiş ve ben size mail göndermiştim adresiniz için. Ama mailime yanıt vermediniz. 🙁 .

   Sizi yine tebrik ediyorum. Ki siz çok yeni bir diyabetlisiniz.

   Konuyu biraz toparlamak gerekirse insülin pompasında da bildiğimiz gibi sadece kısa etkili insülin kullanılıyor. Yani ben Lantus gibi bir bazal insülin olmadan da şekerimi kontrol altına alabiliyorum. Bu sebeple 2-3 saatte bir kısa etkili insülin yaparak bazal insülin yerine bu tarz bir enjeksiyon yapabiliriz. Kan şekeri ölçümlerini de biraz sık yaparak süreci takip etmemiz de gerekir.

   Dolayısı ile bazalı unuttum evde diye yakınmaya gerek olmadan kısa etkili insülin ile de çözüm üretebiliyoruz.

   Son ricam bana lütfen maille adresinizi gönderin Serat Bey 🙂 .

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: