SGK Ödeme Bilgileri Cebinize Gelsin

Diyabetli HaklarıSGK Ödeme Bilgileri Cebinize Gelsin

SGK Ödeme Bilgileri Cebinize Gelsin

Haberi olmayan arkadaşlar için yeni bir bilgi vermek istiyorum.

Malumunuz insülin pompası kullanıcıları set ödemelerini yapabilmek için SGK’ya evrak teslim ederek hesaplarına ya da adlarına gelen ödemeleri Ziraat Bankası’ndan alabiliyorlar.

İstanbul SGK Müdürlüğü evrak tesliminde kendinize ait hesap bilgilerinizi verdiğinizde hangi banka olursa olsun ödemeleri hesabınıza çıkarabiliyor. Ancak verdiğiniz bu hesap aktif kullandığınız ve kontrol edebildiğiniz bir hesap olsun ki hesaba para yatmış mı yatmamış mı takip edebilesiniz.

SGK kendi sitesi üzerinden sigortalıların bilgi güncellemesi yaparak işe yarar bilgileri ve adınıza yapılan ödemeleri SMS yoluyla bilgilendirme yapmaya çalışıyor. Bu uygulama ne kadar düzgün çalışıyor bilmiyorum. Yakın zaman da ben de set ödemeleri için SGK’ya evrak bırakanlardanım ve bilgi güncelleme işlemini yapmış bulunmaktayım. Ödememin hesabıma çıkıp çıkmadığımı çalıştığım bankadan görebiliyorum ama SGK’nın bu hizmetinin ne kadar düzgün çalışıp çalışmadığını bu ödeme geldiğinde görerek yine bu başlık altında bilgilendirmeye çalışacağım…

Sizler de bilgilerinizi güncellemek için SGK’nın İletişim Bilgileri Sorgula kısmına girmeniz lazım. İletişim Bilgileri Sorgula yazısının üzerine tıklayarak bu sayfaya ulaşabilir ve/veya aşağıda anlatacağım yolu izleyerek iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İki yöntemden birini yapmanız yeterlidir.

SGK’nın web sitesine girdiğiniz de mavi sgk logosunun hemen alt tarafta ki mavi sekmeler üzerinde en solda SMS kısmına tıkladığınız da açılan sayfanın alt tarafın da SMS Hizmetleri İçin Bilgi Giriş ve Güncelleme kısmına tıkladığınız da sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı isteyen bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. burada ki kimlik bilgileri kısmını doldurduğunuz da sizi bu sefer iletişim bilgilerinizi girmenizi isteyecek ve güncelle butonuna tıkladığınız da iletişim bilgilerinizi SGK sistemine kaydetmiş olacaksınız.

Ayrıca sisteme kayıt olduğunuza dair de cep telefonunuza bir SMS gelecek.

Bundan sonra SGK’nın yapmış olduğu ödemelerden ve diğer önemli gelişmelerden haberdar olabileceksiniz…

7 YORUMLAR

  1. KENDİ HESABIMIZA YATIYORMU BANA ZİRAATE TC NO SU İLE ALIYORUM BANKA BİLGİLERİNİ VERSEM YATIRIRLARMI HER SEFERİNDE BANKAYA GİTMEK İSTEMİYORUM

    • Mehmet Bey Merhaba,

      Bu yazıda anlatılmak istenenlerden biri de bu. Farklı hesabınızı SGK’ya gidince beyan ederseniz o hesaba yatırılıyor.

      Sevgiler

  2. evet benım cebıme para bankaya yatınca mesaj geliyor ayrıca e recete numarası ve eczeneye ödemem gereken para miktarı hepsi anında geliyor.Bence çok güzel…..

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: