Şeker Hastalığına Son İlaçları

Genel BilgilerŞeker Hastalığına Son İlaçları

Takipçilerimizden Mehmet Bey’in iki satır şeklinde yazdığı yazıyı yani Diyason ile ilgili yazıyı birkaç gündür bekletiyorum.

Ne yazacağımı toparlayamadığım için daha sakin bir akılla yazıyı yazmaya başladım.

Bildiğiniz gibi diyabet pankreasın insülin üreten hücrelerinin artık bu üretimi durdurması sebebiyle ortaya çıkar. Peki üretimi duran bu hücreler tekrar aktif hale gelir mi? Gelemez, çünkü bu hücreler vücutta yenilenebilen hücreler değildir. Öldüler mi tekrar diriltmek imkansız olur. Ki şunu bildiğim kadarıyla, lisedeki biyoloji derslerimden hatırladığım kadarıyla özellikle vurgulamak istiyorum. Vücudumuzda yenilebilen ve yenilenemeyen hücreler var. Yenilenemeyenlere en iyi örnek alfa ve beta hücreleri.

Biz diyabetliler yeri geldi ot karışımları kullandık, yeri geldi saf kekik suları içtik, yeri geldi para vererek ilaçlar aldık. Bunları yaparken tek amacımız diyabetimizi bitirmekti ama bitmediğini de gördük ve deneyimledik.

Ki bugünlerde Diyason adındaki bir üründen de bahsediliyor. Ürünün çıkış amacını internet sitesinden alarak okumanızı isteyeceğim.

 • Tip 1 diyabet hastalarının kan şekerinin dengelenmesinde ve pankreasının onarılmasına yardımcıdır.
 • Tip 2 diyabet hastalarının kan şekerlerinin dengelenmesine yardımcıdır.
 • İnsülin almasına rağmen kan şekeri normalin üzerinde seyredenler kişilerde kan şekerinin dengelenmesine yardımcıdır.
 • Diabet hastalarında kan şekeri yüksek seyreden kişilerde kan şekerinin dengelenmesine yardımcıdır.
 • Açlık kan şekeri düşük çıkıp şeker yüklemesi zayıf olan kişilere yardımcıdır.
 • İnsulin direnci olan kişilerde direncin azalması ve hastalığın gerilemesinde yardımcıdır.
 • Kan şekeri dengelenemeyen ve devamlı yüksek seyreden kişilere yardımcıdır.
 • Diyason içindeki bileşenler, tıbbi tedavi aksatmadan yardımcı gıda takviyesi olarak kullanılabilir.

Yukarıda madde madde yazan kısımda benim en fazla dikkatimi çeken ‘tıbbi tedavi aksatmadan yardımcı gıda takviyesi’ kısmı. Bu cümle kısaca şunu söylüyor. İnsülin yapmaya ya da ilaç kullanmaya devam ama bu ürünü de bir takviye olarak alın.

Bu tarz ürünler elbette piyasada var ama diyabet gibi kronik ve gerçekten önemli bir rahatsızlığınız varsa gerçekten içeceğiniz en ufak otun ne olduğuna dikkat etmelisiniz.

Ki her zaman söylüyorum. İnsülin üreten hücre biz tip-1 diyabetlilerin pankreasında yok. İçeceğimiz ot, su, ilaç gibi şeyler mi insülin üreten hücrelerin yerini alacak ya da onları tekrar aktif hale getirecek. Ki bu hücreler yenilenemeyen yani tekrar doğurulamayan hücreler. Eğer  bu ürünler işe yarıyorsa;  neden bütün tıp dünyası diyabete ciddi kafa yorup, günlerini bu çalışmalara adıyorlar.

Bu konudaki düşüncelerim bu şekilde. Sizler kullanmak ya da kullanmamak isteyebilirsiniz. (Görsel ilknurunpenceresi.com’dan alınmıştır.)

Not: Mehmet Bey’den ricam yorum olarak sormak istediği konuyu bu yazının altına yazması.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

11 YORUMLAR

 1. Günaydınlar Herkese….

  Redkit çizgi filmlerinde hep görürdük, elinde şişe kasaba meydanında etrafına insanları toplayarak her derde deva ilaçları satmaya çabalayanları, kovboy her görüşünde onları küçük düşürürdü. Kasabadan kovalardı insanları kandırmayın diye.

  Çocuktuk ve aklımıza kazındı bu sahneler. Ve ben şimdi başıma gelince gördüm ki; zaten bir çok konuda istismar ediliyoruz halk olarak. Ama bari bırakın hastalığımızla alakalı istismarıda işin içine katarak iyice insanlıktan çıkılıyor..

  Bu sadece bu konuyla alakalı değil. Bir diyabetli sonuçta vücudunun bir daha neyi yapıp yapamayacağını kendisi bilmiyor, öğrenmiyor ve buna yeteri ilgiyi göstermiyorsa zaten bunların eline düşmeye mahkum. Ayrıca benim gördüğüm endüstride o kadar bu konuyu kullanabiliyor ki aleyhe.

  Mesela ismini vermeyeceğim bir firma tatlı satıyor, önce ayrımı koyuyor normal insana 30 diyabetliye 90 tl diye. Normal insanlar için kavanozu 5 tl ama diyabet hastasıysan ve insan olan tarafın tatlı çektiyse seni 25 tlden istismar edeceğim gibi.. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Nasılsa insan bunlarda nasılsa canları çekecek ve ben bunların bu konuda ki zaafiyetlerini böyle kullanayım diyor.

  Değerli arkadaşlar ben yine olayı çok ciddileştirmiş olabilirim.

  Yıktıysak perdeyi eylediysek viran yine affola tarafınızdan. 🙂

  Bence bir diyabet hastası hastalığını şifalı otla ve insülinle dengeleyemez. Dengelemesi için ilk yapacağı şey düşüncesini ve seçimlerini temizlemek ve hayatını “gerçekleri” ( tabi bu sizin yazdığınız bilgileri öğrenerek olur) kabul ederek yaşamaya başlamak.

  Madem beyin hücresi gibi yenilenmiyor bu hücreler ben de beynimde kullanmadığım alanları bu işe ayırırım ve o yenilenmeyen hücreleri pankreas gibi düşünmeye sarf edebilirim diyerek esas hayatın keyfini çıkarmaya başlayacak.

 2. Tip 1 diyabette pankreasda sorun yoktur. Sadece pankreasda yaşayan beta hücreleri yok edilir , alfa hücreleri ise zarar görür. Beta hücreleri insülin üretir alfa gücreleri ise glikagon. Pankreasta obarabileceği- o da imkansız ama- sadece alfa hücreleridir. :Beta hücresi zaten yoktur. Olmayan şey tamir edilemez. Televizyon olmayan eve televizyon tamircisi çağırmanın ne alemi var? O nedenle lütfen bu tip şeylere kanmayın

  • Öyküm,

   Ben de dedim eşime; televizyonumuz yok ama neden tamirci getirdin diye. O da haklısın galiba dedi sonunda 🙂 .

   Cümleyi beğendim 🙂 .

   sevgiler

 3. iyi akşamlar öyküm solak espri güzelmiş ama umutsuzluga kapılmanın zamanı degil ben inanıyorum bu hastalıgın çaresinin bulunacagına belki eve önce tamirci sonrada televizyon gelir.

 4. Barış Bey umutsuzluk yok yazımda. Ben sadece yukarıda “pankreası onarır” yazısı üzerine bir açıklama yaptım.

  Tabii ki bulunacak çare. Ancak bunun otlarla olmasına imkan yok. Tamirciye de ihtiyaç yok. Doğru televizyon şeklini bulup evimize getirmeleri yetecek. Bitkisel ürün pazarlayanların hepsi bu cümleyi kullanıyor maalesef. Pankreası onarıyoruz diyo. Bozuk olmayan bir şeyi onardıklarını iddia ediyolar.

  Tip1 diyabet bir organ yetmezliği ya da organ fonksiyon bozukluğu değildir, bunu ifade ettim. Bizlerin pankreası yapması gereken bütün işleri yapıyor. Barındırdığı hücre tiplerinden 2 sinde sorun. Biri yok edilmiş diğeri yaralanmış. Ancak yaralanmş olanı tamir etmek çok işimize yaramayacak çünkü diyabeti bitirmek için ihtiyacımız olan hücreler kalmamış.

  O hücrelerin elbet gün gelecek yerine konulması gerçekleşecek.

 5. Selam Öyküm Hanım,

  teşekkür ederim yazı için. bitkisel ilaç satanlar öyle söylemeseler ilaçları satamazlar. ben de çok isterim bitkisel veya tıbbi bir şekilde bu hastalıgın çaresinin bulunmasını.

  inşallah bulunur da hep beraber şifa buluruz iyi günler.

 6. Arkadaşlar,

  Ben de bitkisel ilaçlara çok para verenlerden biriyim.

  Yukarıda bahsedilen sonu ‘son’la biten bitkisel ilaçdan 2 yada 3 kutu kullandım. Beni sürekli firma elemanları arıyordu.En son şunu söyledim. Sizin sattığınız bu bitki benim şekermde hiçbir değişiklik yapmadı. Aksine toz olanı içtiğim zaman midemde yanma meydana geliyordu.Hatta benden hastaneye giidip sonuçları fakslamamıda istediler. Kısacası kobay olarak kullanılıyorduk. Son cümlelerimi söylediğimde işe yaramadı diye bir daha aranmadı.

  Kısaca arkadaşların dediği gibi alfa ve beta hüçreleri olmadığı sürece bitkiyi içip karnını doyurabilirsin.teşekkürler herkese..

  • Niyazi Bey Merhaba,

   Onemli bır paylasımda bulundunuz. Teşekkürler.

   Bu tarz ürün satan yerler gibi duzgun kan şekeri ölçümü yapmayan bazı ölçüm aletlerinın firmaları da hastaneye gidip size test yaptırmaya çalışıyorlar.

   Saka gibi durumlar. Ama dikkatli ve bilinçli olmak lazım.

   Sevgiler

 7. Bugün işyerinde yemekte arkamda oturan arkadaşın 32 yaşında kendisi.TİP1 olduğunu öğrendim.2 ay önce yakalandığını söyledi.Günde 3 kez insülin kullandığını söyledi.Fakat 2 gündür insülin yapmadığını ve şekerinin normal olduğunu anlattı.Bunu nasıl başardığını sorduğumda bana bir bitkinin tohumdan kaynatıp içtiğini anlattı.çok şaşırdım.Merakla yarın ne olacağını bekliyorum.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: