Sanofi ve “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” Projesi

Haberler&GelişmelerSanofi ve "Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın" Projesi

Sanofi firması biz diyabetlilerin kullandığı Lantus ve Apidra gibi insülinlerin üreticisi.

“Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” sloganı ile Sanofi Türkiye bir proje başlattı. Web sitelerinde bu projeyi anlatan satırları sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

sanofi

“Sanofi, üniversite öğrencileriyle el ele… 

Araştırma&Geliştirme’ye önemli yatırımlar yapan Sanofi Grubu, diyabet konusunda yeni ve etkili tedavi yöntemlerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle de diyabet konusunda farkındalık yaratacak çalışmalar yürütmektedir. 

Diyabette kişiye özel tedavi yaklaşımı ile ihtiyaca yönelik çözüm önerileri üreten Sanofi Grubu, üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” yarışmasıyla diyabet farkındalığını yaymayı amaçlamaktadır. Üniversite öğrencilerinin geliştirdiği fikirleri değerlendirerek hastaların hayatını kolaylaştıracak buluşları hayata geçirmeye hazırlanmaktadır. Üniversite öğrencilerinin özgün fikirleriyle katılacakları “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” yarışması sonucunda, hem hastaların hayatı kolaylaşacak ve hem de üniversite öğrencilerinin diyabet farkındalığı arttırılacaktır.”

http://www.senbuldiyabetkolaylassin.com/ linkinden de projenin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim; Doç Dr Oğuzhan Deyneli de jüri üyeleri arasında. Yarışmaya katılma fırsatını elde edecek tüm arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.

Hatırlarsanız Lilly’nin Diyabeti Anlatacak “10 Şeker Yönetmen” Aranıyor projesinde de hedef kitle üniversite öğrencileri idi. Sanofi’nin de böyle. Neden sadece üniversite öğrencilerinin proje yapması isteniyor bilmiyorum. Ama örneğin biz proje yapacaksak bir üniversite öğrencisi bulup onu yarışmaya katacağız. Kulağımızı dolaylı olarak tutacağız ama olsun 🙂

Sanofi ve Lilly son 1 yıldır Türkiye’de diyabet adına projeler geliştirmeye başladı. Ama bu firmalara önerim projelerinde artık özellikle diyabetli bireyleri ele alan çalışmalar yapması. Ve işin içerisinde yarışmanın ve ödül kazanmanın olmadığı projeler üretmeleri. Çünkü bana sürekli diyabetli bireyleri yarıştıran bu sistem çok sevimli görünmüyor.

Daha insan odaklı ve diyabetli birey odaklı projeler yaparlarsa bence bizleri daha fazla yanlarında görürler.

Team Novonordisk‘i bilen vardır içimizde. Her ne kadar Novo Nordisk Türkiye globaldeki bu projeleri Türkiye’de hayata geçiremese de bu kıvamda projeler beklediğimizi buradan bizi takip eden firma yetkililerine iletmiş olayım. Yani diyabetliyi merkezinde tutan projeler.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: