Sanofi ‘JuniorSTAR’ Adındaki Buçuklu İnsülin Kalemine CE İşaret Onayı Aldı

Haberler&GelişmelerSanofi 'JuniorSTAR' Adındaki Buçuklu İnsülin Kalemine CE İşaret Onayı Aldı

JuniorStar-pen (1)Sanofi Aventis, JuniorSTAR adındaki yarım birim yani 0,5 ünite insülin yapılabilen buçuklu ve tekrar tekrar kullanılabilen insülin kalemi için Avrupa onayı aldı. 

İnsülin kalemi altı ve on sekiz yaş arasındaki tip-1 diyabetli hastalar için tasarlanmıştır. JuniorSTAR hem  insülin kullanan diyabetliler hem de sağlık çalışanlarının yarım birim insülin dozajı arttırıp, azaltmalarına ve insülin dozlarında daha fazla ince ayar yapmaya önemli bir katkı sağlayacaktır.

Kalemler; Apidra (insülin glulisine) veya Insuman (yeniden birleştirici insan insülini), (insülin glargin) Lantus ile birlikte kullanılabilecektir. Ve buçuklu insülin kalemleri farklı renklerde tasarlanmıştır. Ayrıca kalemler tek kullanımlık olmamakla beraber, içerisinde kalem insülin takılarak tekrar tekrar kullanılabilecek formda olacaktır. (Kaynak: http://www.medgadget.com)

Esra’nın Notu

Türkiye diyabet pazarına ne zaman geleceğini bilmiyorum ama Sanofi yetkilileri ile görüşme imkanım olursa mutlaka soruyor olacağım. Zira özellikle Apidra ve Lantus kullanıcılarının diyabetlerini yönetmelerinde önemli katkı sağlayacaktır.

Her ne kadar 6-18 yaş arası tip-1 diyabetliler için tasarlandığı söylense de, yetişkin tip-1 diyabetlilerin de kolayca kullabileceğini düşünüyorum. Çünkü kalem renklerinin farklı olması çocukların insülin enjeksiyonlarını daha eğlenceli hale getirmek için düşünülmüştür. Ancak yetişkinler de severek kullanacaktır.

4 YORUMLAR

 1. Günaydın,
  Evet bencede çözüm bulmak yerine eğlenceli hale getirmek 🙂
  Çaresi bulunsada ortaya çıkmayacağını biliyoruz. Ümidimiz yok
  Çocuklarımız küçük onlara gelen renki kalemler renki insülin çantaları onlar için eğlenti oluyor şimdilik mutlu oluyorlar bu durunma seviniyormuyum üzülüyormuyum bilemiyorum bir anne olarak. :(………..

  • Tolga Bey Merhaba,

   Buçuklu insülin kalemleri Türkiye’de var. Lilly firmasına ait. Eczanenize sorarsanız size bilgi verirler.

   Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: