Sağlık Bakanlığı’ndan Telefon Geldi

Haberler&GelişmelerSağlık Bakanlığı'ndan Telefon Geldi

Cumartesi günü video çekimimizde tanışmış olmaktan ayrı bir mutluluk duyduğum tip-1 diyabetli Ceren ve annesi Yasemin Hanım, ablası ve babası Behiç Bey katıldılar.

Ceren inanılmaz bir kız. Özgüveni, iletişimi ve tip-1 diyabetli akranlarıyla hemen kaynaşması harikaydı. Hatta Dursun Bey’in kızı Sıla ile çok iyi arkadaş bile oldular.

Yasemin Hanım ile video çekimleri sonrasından SGK ödemelerinde karşılaştığımız sıkıntıları konuştuk. Ne yapabiliriz? Kime ulaşabiliriz diye? Yasemin Hanım’ın vesilesi ile de Salcano bisikletleri sahibi ve aynı zamanda Yasemin Hanım’ın da eniştesi Bayram Bey ile tanışma fırsatım oldu.

Tip-1 diyabetli Tuna’nın annesi Avukat Melek Yener’in bizler için hazırladığı dilekçeyi güzel bir maille Bayram Bey’e ulaştırdık. Bayram Bey de Sağlık Bakanı Danışmanı Sn. Zafer Tarıkdaroğlu’na bu dilekçemizi ulaştırmış. Bayram Bey’e bu vesile ile tüm desteği için tekrar teşekkür ederim.

Bugün daha doğrusu az önce Sağlık Bakanı Danışmanı Sn. Zafer Tarıkdaroğlu’nun asistanı Merve Hanım aradı. Melek Hanım ile gönderdiğimiz dilekçe üzerinden beraber geçtik. Taleplerimizi sözlü olarak anlattım.

Merve Hanım’ın da ailesinde diyabet varmış. Birbirimizi anlamamız inanın kolay oldu. Çünkü aynı dili konuşuyoruz.

Anlattıklarıma istinaden Zafer Bey ile konuyu tekrar görüşerek konuyu Sağlık Bakanımız ile de görüşeceklerini belirtti.

Umarım çabalarımız sonuca ulaşır.

Melek Hanım’ın hazırladığı dilekçeye http://www.diyabetimben.com/genel-saglik-sigortasi-ilac-ve-eczacilik-daire-baskanligina-dilekce.html linkinden ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatma isterim.

7 YORUMLAR

  1. Sizlerle tanışmaktan büyük keyif aldık .Umarım SGK ödemelerinde karşılaştığımız sorunlara çözüm bulunur.Bu arada buradan Ağbeyim Bayram Akgül’e verdiği destek için çok teşekkür ediyorum .

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: