Sağlık Bakanlığı’ndan Flash Haber Geldi

Haberler&GelişmelerSağlık Bakanlığı'ndan Flash Haber Geldi

Sağlık Bakanlığı’ndan Flash Haber Geldi

Aylardır Tuna’nın annesi Avukat Melek Yener’in hazırladığı dilekçeyi GENEL SAĞLIK SİGORTASI İLAÇ VE ECZACILIK DAİR BAŞKANLIĞI’NA sıkılmadan, usanmadan kendi tip-1 diyabetimiz (şeker hastalığı), oğlumuz, kızımız ya da yakınımızın tip-1 diyabeti için gönderdik. Videolar çektik.

Az önce Sağlık Bakanı Danışmanı Zafer Tarıktaroğlu’nun asistanı Merve Hanım aradı. Zafer Bey ve Merve Hanım hem sağlık bakanı hem de diğer bakanlıklardaki ilgili kişilerle görüşmüş. Zira ilaç ödemesi, kan şekeri ölçüm çubuğu ödemesi gibi birçok konudaki ödemenin kararı birkaç bakanlıktan temsilcinin katıldığı bu kurulda veriliyormuş. Dilekçemiz elden, Ceren Hanım’ın annesi Yasemin Hanım’ın eniştesi ve Salcano Bisikletleri’nin sahibi Bayram Bey tarafından Sağlık Bakanı’na iletilmiş ve yaşadığımız sıkıntılar anlatılmış. 

Ve Merve Hanım’ın aktardığına göre bu konuda yani dilekçede talep ettiğimiz konuların bazılarında Sağlık Uygulama Tebliği’nde yani SUT’da değişiklikler yapılacakmış. Özellikle yetişkin tip-1 diyabetlilerin kan şekeri ölçüm çubuklarında kısıtlama konusunda. Yani sesimiz duyulmuş 🙂

Aynı zamanda GENEL SAĞLIK SİGORTASI İLAÇ VE ECZACILIK DAİR BAŞKANLIĞI ile görüştüklerinde kendilerine çok fazla dilekçe gittiğini ve zaten bir şey yapmak gerektiğinin farkına vardıklarını söylemişler 🙂 Melek Hanım’ın hazırladığı bu dilekçe artık baya baya dikkat çekmiş. Kendisine de çok teşekkür ederim.

Bu başarı hepimizin başarısı. Bu sonuç her birimizin gönderdiği dilekçelerden elde edildi.

Hepinize teker teker teşekkür ediyorum. Hep beraber büyük bir başarıya imza attık.

Ancak unutmayın. SUT’da bu değişiklikleri görmeden daha doğrusu hangi konularda değişiklikler olacağını görmeden tamam oldu demeyelim. Bu sürecin uzun süreceğini düşünmüyorum ama SUT’da değişiklik olunca ve bana haber gelince sizleri hemen bilgilendireceğim.

Lütfen bu süreçte dilekçe göndermeye devam edelim. İhmal etmeyelim. Bu işin takipçisi olduğumuzu da hissettirelim.

Dilekçenin linki: http://www.diyabetimben.com/genel-saglik-sigortasi-ilac-ve-eczacilik-daire-baskanligina-dilekce/

(Görsel kaynak: dusunceatolyesi.com)

21 YORUMLAR

 1. nerden alıyorsunuz aslı hanım. söyleyin bizde faydalanalım. tüm accu chek kullanıcıları az veya çok bi fark ödeyerek alıyor.

 2. Izmirdeyim kendimde özel bir ilac deposunda on yildir musteri temsilcisiyim izmir bencede butun çocuklar iyi cihaz kullanmali ölçume göre ilac vuruyoruz sonucta

  Mail adresim: asli_can@hotmail.com bana maille ulaşabilirsiniz. Ya da Esra Hanım’dan telefonumu alabilirsiniz.

 3. Çok sevindim çünkü ben kızıma çok olçüm yapıyorum devletin verdiği yetmiyo para ile alıyorum o yüzden zorlanıyorum acaba sensör lü ponpa içinde geçerli olacakmı acaba merak ediyorum beni aydınlatırsanız sevinirim SEVGİLERİMLE

 4. esra hanım ve melek hanım ben de kendi adıma çok teşekkür ederim sizlere.umarım bu değişiklii sadece ölçüm çubukları ile sınırlı kalmaz,diğer konuları da göz önünde bulundururlar inşallah.tekrar teşekkürler.emeğinize sağlık:)

 5. Herkese Merhaba,

  Hatice Hanım’ın dediği gibi minik bir kartopu yuvarlandı. Ve umarım çığ etkisine dönüşür.

  Biz bir olunca neleri başarabileceğimizi de gördük. SUT’da görünce bu mutluluk eminim daha da artacaktır.

  Hepimizin emeğine sağlık.

  Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: