Anasayfa İnsülin Pompası Prensesimiz Esra Avcı

Prensesimiz Esra Avcı

6 6.797 görüntüleme

1011154_10201280683887489_1749518695_n-225x300Diyabetimin 3. yılındayım ve şu an 10 yaşımdayım.

Kullandığım insülinler ve uyguladığım diyetler beni bunaltmıştı. İğne vurulduğum yerler morarmaya başlamıştı.

Annem Facebook’ta gezinirken bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bulduğu diyabetle ilgili sayfalardan Esra Abla’mın adı ve soyadını görmüş, ilgisini çekmiş ve bütün gönderileri, videoları incelemiş. Öyküm Abla’yla tanışmış. Bana da söyleyince oturup saatlerce beraber izledik.

Esra Abla’nın bloğu bizim hayatımızda çok şeyler değiştirdi. İlk başta karbonhidrat sayımını hiç duymamıştık. Hele ki pompa hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. Pompa benim için bulunmaz bir nimetmiş meğer.

Evde herkes kendi çapında araştırmalar yapıyordu. Ankara’ya gidip pompayı yakından gördük. Artık karar verimiştik. Pompayı taktıracaktık. İnternetten, kitap evlerinden istediğimiz kitaplar Öyküm ve Esra Ablalarımın verdikleri bilgiler bizi daha da rahatlattı.

Ankara Gata’da annemin ve babamın koşuşturmaları ve doktorlarla görüşmelerimiz olumlu geçmişti. Herşey yolundaydı. İlk önce diyetisyenimizden karbonhidrat sayımını annem, babam, ablam ve ben hep birlikte öğrendik. Üç günlük eğitimden sonra hastaneye yatışımız başladı. Herkes ben prensesmişim gibi karşıladı. Doktorlarım hemşirelerim çok iyiydiler. Pompam takılacaktı. Çok heyecanlıydım.

Bunun yanında korkum da vardı ama çok fazla acı hissetmedim. Pompayı kullanmam için firma yetkilisi Erman Abi eğitim erdi. Bu eğitime yine ailecek katıldık. Öğrenmem yarım saatimi bile almadı.

Pompamla ilk ana öğünümü yiyecektim. İğne yapmadan yemek yemek çok hoşuma gitti. İğnesiz yemek yediğimi özlediğimi anlamıştım.

Şimdilik demo kullanıyorum. Bu hafta Erman Abim mor pompamı getirecek. Pompama iyice alışayım sensörünü de doktorlar takacak.

Pompamı seviyorum.

Bana destek veren ailemi çok seviyorum.

Ayrıca tavsiyeleri ve destekleri için isim ve soy isim adaşım Esra Avcı Ablama, Öyküm Ablama ve tip 1 diyabetli olup pompa kullanan ve annemin teker teker arayıp bizzat konuştuğu tanıdığı tanımadığı herkese teşekkür ediyorum.

Düşünen herkese pompayı tavsiye ediyorum…

Esra Avcı

  • Esra hanım benim kızımı Allahın bana verdiği en büyük bir nimet olarak görüyorum.Onun sayesinde güzel ,kocaman yürekli insanlar olduğunu gördüm ,sizlerle tanıştım.Yalnız olmadığımı anladım.Kızım eğerki pompa taktırdıysa ,cesaretlendiyse sizin payınız çoktur.İnşallah çook memnun kalırız kızım rahat eder. Biz, yani ablası, babası ve ben her zaman esranın arkasında en büyük dayanağıyız .Allahım kimsesi olmayan çaresiz çocuklarımıza yardım etsin.Sizi tanıdığıma çok memnunum iyiki varsınız.

  • tebrik ederim minik prenses pompaya geçmen büyük cesaret ve başarı :)) ayrıca sitede çok yeniyim bana burda kendimle ilgili yazıları nasıl paylaşıcağımı bir anlatabilir misiniz :))

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.