Ozon Tedavisine Başladık

Tip-1'imOzon Tedavisine Başladık

imageUzun bir zamandır sevgili Mehtap Yağan Aşçı’nın gittiği ozon tedavisine gitmek istiyordum. Mehtap Hanım bloğumuzun yazarlarından olup, Facebook’ta Tip1 Diyabetli Anneler Grubu’nun kurucusudur.

Dediğim gibi uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum ozon tedavisine. Bir diyabetli olarak bendeki değişimlerini görürken, diyabetli olmayan Eşref (seçilmiş insan 🙂 ) üzerindeki değişimleri de görmek istiyordum.

Ozon denilene göre diyabetten dolayı oluşan yaraları takriben 1,5 ayda gideriyormuş. Ben de Diyabetik yaralar olmadığı için bunu gözlemleyemeyeceğim. Kan değerlerinin, daha enerjik olmanın, ciltteki problemlerin giderilmesinin, böbrek, göz ve cinsel sorunların giderilmesinde alternatif bir yöntemmiş. Hatta Tekirdağ’dan Cansu Hanım’ını dediğine göre etrafında diyabetli çocukları olanların insülini azalttıklarını duydum.

Peki biz dün ne yaşadık? Ataşehir’de bir merkeze gittik. Kişi başı 120 TL’ye anlaştık. Yaşadığımız sıkıntıları, hastalıklarımızı ve beklentilerimizi ortaya koyduk ve tedavinin ilk seansına başladık. Orta boy bir cam ve boş serum şişesine 100 ml kanımız alındı. Kanın içerisine sıvı ozon eklendi ve kan pıhtılaşmasın diye de bir sıvı daha kondu. Sonra bu karışım damar yoluyla tekrar bize verildi. Ancak benden tam o 100 ml kan alınmaya başladı ki kendimi çoook kötü hissettim. Baş dönmesi, halsizlik ve başımı yerinde tutamama gibi. Eşref hemen zıtları yerinden ve kan şekerimi ölçtük. 59 mg/dL 🙂 Galiba hem heyecan hem de Matofin’in dozunu 1000 mg’a çıkardığımız için olabilir. Bazal ayarlamalarına zaten devam ediyorum.

Takriben 15 dk sürdü ozonlu kanın damardan girmesi.

Eve döner dönmez aşırı uyku ile yattım. Yaklaşık 4 saat yattım. Saat 22:00 gibi İskenderun’dan gelen halamları yolculadıktan sonra eve gelip tekrar yattım 🙂 İnanılmaz rahatım. Beynen de 🙂

Bir dahaki seans salı günü. Ben de kayda değer bir gelişme olursa size haber veririm 🙂

Ozon tedavisi deneyimi olan arkadaşlarım ise deneyimlerini paylaşsın lütfen.

16 YORUMLAR

 1. esra hanım umarım kendinizi daha da iyi hissedersiniz bu ozondan sonra.”Tekirdağ’dan Cansu Hanım’ını dediğine göre etrafında diyabetli çocukları olanların insülini azalttıklarını duydum” cümlesi ilginç geldi ne gibi bir etkisi varki insülin azaltılabiliniyormuş?ayrıca yaptırdıgınız ozonun yaş sınırı varmı acaba?ve kaç seans sürüyor?

  • Sedef Hanım Merhaba,

   Bence ozon insülin azaltmaya yaramıyor. Ama yaşayanların nasıl azalttıklarını duymamız lazım.

   Hedef 10 seans. Yaş sınırı konusunu sormadım. Gidince sorarım.

   Sevgiler

 2. Merhaba,

  Adım geçince durumu açıklamak istedim, ara sıra öğlen arası yemek yemeğe gittiğim bir lokanta var,sahibinin kızı da tip1 diyabetliymiş. yemek öncesi ölçüm yaparken dikkatini çekmişim ve bu sayede tanıştık, sohbet ettik.10 yaşlarındaki kızı komaya girmiş ve diyabet teşhisi konmuş, Edirne Tıp Fakültesine sevk edilmiş ve 10 güne yakın hastane de kalıp gerekli eğitimler almışlar.Babası kızının günde 4 kez insülin kullandığını söyledi. Çeşitli araştırmalar yapıyorum çok üzülüyorum durumuna diye de ekledi. Ara sıra uğradıkça hep sordum nasıl gidiyor alıştı mı diye? 2-3 ay öncesi konuştuğumuz da bitkisel bir ilaç duyduklarını ve hemen alıp kullandıklarını ve herşeyi yemesine rağmen insülin dozlarında azalma olduğunu aktarmıştı ve çok şaşırmıştım,ilacı sorduğum da ismini bile söylemedi, tadımlık getireceğim söyledi,hemen bu konuyu kendi doktoruma tanıştım, aksine bu tip bitkisel ilaçların çok zararlı olduğunu öğrendim. Hemen ertesi gün durumu kendisine aktardım, kızınıza daha çok zarar verebileceğini söyledim, ilacı kullanıp bitirdiklerini söyledi.1 ay önce de tekrar karşılaştığımız da bu kez ozon tedavisini sordu, daha önce ozonu duyup doktorumdan öğrendiğim kadarıyla diyabetik yaralarda faydalı olduğunu aktardım fakat kendisi bu tedaviye gidip insülini bırakanların olduğunu, bu kişilerle irtibata geçtiğini ve onlarında kızlarına yaptırcaklarını aktardı. Ve1 ay önce yaptırmaya başladılar, haftaya bir kez İstanbul’a gidiyorlarmış, kendilerine diyet listesi verilmiş, 2 haftadan sonra insülin dozlarında düşmeler başladığını, hatta düşmesine rağmen hala tedavilerini değiştirmediklerini ve buna ozon tedavisini uygulayan doktorun kızıp, niye hala insülin dozlarını azaltmıyorsunuz şeklinde çıkıştığını bile aktardı. Ben de bu duruma çok şaşırıp Esra Hanım’a durumu aktardım. Bildiklerim bunlarla sınırlı. Ozon tedavisine gittikleri doktorun bilgilerini verdiler, Esra Hanım burada paylaşmam da bir sakınca görmezse, sizlerle paylaşabilirim..

  • Cansu Hanım Merhaba,

   Doktoru adreslemeyelim bence. Ben gittiğim yerin ismini bilerek vermedim.

   Ama bu bahsettiğiniz doktor nasıl diyet listesi veriyor anlamadım? Neden insülin dozlarına karışıyor anlamadım. Uzmanlık alanı endokrin değilse nasıl böyle bir riske giriyor?

   Bence bu doktora gidenlerin sorması gerekir bunları ve tabiri caizse cümlelerle ve diyabetteki bilgi ve deneyimlerle dövmek lazım 🙂

   Sevgiler

 3. Mhb esra hanım
  bu ozon tedavisini yaptıran ve cansu hanımın da bahsettiği çocuk benim arkadaşımın çocuğu.Evet erdoğan hastanede yatarken onların kızları komaya girmiş bir şekilde gelmişti.Cansu hanım bahsedince onların olduğunu tahmin ettim.Zaten arkadaşım bana bahsetmişti bu ozon tedavisine gittiklerinden.Eğer tedaviden fayda sağlanırsa ben erdoğanı da götürecektim.Şimdi ondan haber bekliyorum.6 ay kadar sürüyo demişti tedavi.Ve şekerinin de hakkatten de iyi gittiğini diyet listesi verdiklerini ve ona uyduklarını söyledi.Daha çok yeşillik türü yiyecekler yedirdiğini söyledi.Diyet listesinde bu şekilde uygulamalar olduğunu söylemişti.İnş faydası olurda bizde yarar sağlarız.Aslında benimde pek umudum yok.Daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum.Bugün çalışıyorum.neyse hoşçakallın

  • Necla Hanım Merhaba,

   Sadece yeşillik ile besleniliyorsa ciddi bir sıkıntı var o doktorda. Ki dediğim gibi ozon terapistlerinin uzmanlık alanları endokrin değil. Bu kişiler diyet ve insülin doz ayarlaması yapamazlar ve yapmamalılar.

   Ozon terapisine gitmeden de bu aile çocuğunun insülinleri sadece sebze yedirerek ya da kh tan eksik beslendirerek düşürübelirlerdi. Paraları boşa gitmiş 🙂

   Bizim pankreasımızda insülin üreten hücreler yok arkadaşlar. Olmayanı ozon koysaydı galiba hepimiz ozon terapi merkezlerinin önüne kamp kurardık.

   Ki sizin dediğiniz gibi Necla Hanım. Bu tarz tedavilerden umutlanmamak lazım. Ne akla hikmetse o doktor diyet listesine müdahale ederek insülinin azaltılmasını sağlamış. Yani ozonun yine bir rolü yok 🙂 🙂

   sevgiler

 4. Öyle bir diyetle insülin dozlarının düşmesine şaşırmalı mıyız ? Ozon tedavisi insülin ihtiyacınızı azaltmaz. Daha iyi bir his ve mutluluk verdiğini biliyorum ama bir tip 1 diyabetlide olmayanhücreleri yaratamayacağına göre (böyle olsa herkese uygulanırdı zaten) olay diyette. Anladığım kadarıyla karbonhidrat kısıtlı bir diyet verilmiş. Kızları yeterince uzamadığı ya da gelişmediği zaman pişman olmazlar umarım. Bu arada Mehtapta dakan şekeri üzerinde etkisi olmadı, normal olarak.

  • Öyküm hnm boydan kilodan bahsetmişken aklıma takılan bir şeyvar.arda günlük protein ihtiyacını alıyor.bazen mesela;öğlen iki köfte yiyecekse dört yiyo.yani akşam öğünündeki protein dozunuda yiyor akşam yemese yada fazladan yese sorun olur mu?

   • Dilek Hanım Merhaba,

    Öyküm Hanım’ın yorumunuza cevap vermesi zaman alabilir. Çünkü Antalya’da tedavi oluyor.

    Günlük protein alımı bence önemli olan nokta. İsterse bir öğünde hepsini yesin ama bu da tavsiye edilmeyen bir durum. En azından öğlen 3 akşam 1 tane yiyebilir. Ama her öğününde mutlaka protein olmalı.Ya da öğlen 3 akşam 2 yesin. Bu durumda da 1 adet fazladan tüketmiş olacak.

    sevgiler

 5. Bizde kızım için gitmişdik ozon tedavisine.ankarada özel kliniğe ama doktor baştan söyledi diyabeti geçiremeyiz etkilerini azaltabiliriz diye.biz 8 seans gittik ilk günler şekeri düşmeye başladı bende düzeliyor diye sevinmiştim sonra yine yükseldi.gidip gelmesi sorun oldu,kızımda küçük olduğu için bırakdık.ama denemekde fayda var.

 6. Merhaba Esracığım ozon tedavisi başlığını görünce hemen yazını okudum…Benim bildiğim kadarıyla, seninde yazdığın gibi ozon tedavisi cilt sorunları, zayıflama ve hatta daha enerjik olma konusunda yardımcı bir tedavi…Bu konuyu uzun süredir araştıran biri olarak ,maalesef diyabetle hiç bir alakası yok diye biliyorum…Ben doktorumun tavsiyesi üzerine belli bir süre doğum kontrol hapı kullandım ve ne yazık ki haplar benim bazı hormonlarımda bozukluklar yaptı bu sebeple cildim çok kötü bozuldu.Bir sürü ürün denedim gitmediğim doktor kalmadı çok fazlada ilaç kullandım ama ne yazık ki vücutta bazı şeyler bozulunca kolay kolay eski haline gelemiyor.Bende bir sonuç alamadım bu yüzden doktorum ve bazı yakın arkdaşlarım bana ozon tedavisini önerdiler, cilde çok iyi geldiğini söylediler.Ama ben o kadar çok araştırmama rağmen güvenebileceğim iyi bir merkez bulamadım yada beğenmedim önerilen yerleri…Eğer memnun kalırsanız gittiğiniz yeri banada tavsiye ederseniz sevinirim..Sevgiler, saygılar 🙂

  • Kübra Hanım Merhaba,

   16 Şubat’a kadar 3. seans bitmiş olacak. Daha deneyimli ve etkilerini görebilecek kıvama ulaşacağız. O gün daha net bilgi verebiliriz size 🙂

   Amaç zaten diyabet odağında değil. Bakalım olumlu neler getirecek.

   Gittiğimiz yer Ataşehir’de. Mekan iyi. Olumlu/olumsuz düşüncelerimi de anlatırım size.

   Sevgiler

 7. esra can walla aştın sen :)) diyabeti bilmem ama 🙂 cilde ve enerjik olma kısmına iyi gelirse dört nala koşarak gidebilirim ben de ;)…

 8. Ozon tedavisi konusunda farklı görüşler mevcut Tıp camiasında..Bazı çevreler yararlı olduğunu savunurken, bazı çevreler ”oksijen tedavisinin Reaktif Oksijen Radikallerini ( ROS ) arttırarak DNA hasarlanma sürecini hızlandırdığı ve oksidatif stresi arttırdığını” savunuyor..Sonuçta yaşlanmanın bile oksijenli solunumum doğal bir sonucu olduğunu unutmamak gerek..

  Bir hekim olarak hangi görüş doğru kestiremedim doğrusu..Yara iyileşmesi,dinçlik vermesi vb etkilerinden ötürü kısa süreli kullanımı pratikte faydalı..Ama sürekli kullanımını hakkında net birşey söylemek çok zor..

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: