Oktay Bey’in Kantaron Yağı Tecrübesi

Sizden GelenlerOktay Bey'in Kantaron Yağı Tecrübesi

Merhaba,

Kantaron yağını kendim yapıyorum. Ayvalık’ta bulunan ve kendimizin toplayıp yapabileceği bir ilaç. İçilecek olanı güneş ışığı görmeden, cildimizde kullanılacak olanı da güneşte olmak üzere zeytinyağında bekletiyoruz.

Bir arkadaşım otobüs kazası geçirmişti,elleri ve yüzü asfaltta sürüklenmekten yara bere içindeydi. Ne ellerinde ne de yüzünde hiç bir leke ve iz kalmadı.

Aynı şekilde kendimde kesilen ayağımın yara tedavisinde kullandım. 9 Eylül Üniversitesi’nde kangrenden ameliyat oldum. Üç parmağım yerine ayağımı kestiler. Operasyon esnasında hastane mikrobu kaptırdılar. On gün sonra da gelip “Diz altından keseceğiz, enfeksiyonu durduramadık” dediler. Artık nasıl prof. olmuşlarsa!.. Taburcu yapmalarını söyledim. Yaramı bir arkadaşıma oksijen ve antibiyotikle yıkattım ve açık yara tedavisini kendim evimde uyguladım. En çok yararlandığım ilaç kantaron yağı oldu. Günde birkaç defa yaramın üzerine dökerek temizledim ve kantaron yağlı bıraktım. 13 cm lik açık yaram 6 ayda tamamen iyileşti. Ki doktorlarım da şaşırdılar bu çabuk iyileşmeye. Onlara göre ayak yaraları hele sağ ayak yaraları, bir de ben 49 yıllık 1. tip diyabetli olunca hiç iyileşmez gözüyle bakıyorlardı.

Kantaron yağı hepsini şaşırttı.

Şimdilerde ise protezimle o kadar rahat yürüyorum ki.

Yarası olan herkese iyileşme garantili olarak öneriyorum.

Veteriner Hekim Oktay Yılmaz

4 YORUMLAR

  1. Çok geçmiş olsun Oktay Bey, belli ki çok zor zamanlar geçirmişsiniz. Allah yardımcınız olsun. Kantaron yağını en kısa zamanda temin edip, deneyeceğim. Teşekkürler.

  2. Merhabalar ,
    Ben de işk kez geçen yıl kurutulmuş kantoron çiçeğinden güneşte 3 4 ay bekleterek yağ yaptım ama taze çiçek olması gerektiği için benim yaptığım sanırım olmadı. Bu yıl Ayvalık’agidip kendim toplayarak yapmak istiyorum. Ancak hangi tarihlerde toplanması uygunsur? Kimisi mayıs sonu haziran başı diyor. Kimisi haziran sonuna doğru diyor. Ve yapılışı hakkında da çok değişik yorumlar var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  3. Hocam Merhaba Babamda Diyabet hastası ayak topuğunda yara oluşmuştu topuğu kesti temizlediler sonrasında açık yara kapatamıyoruz deyip ayağı kesmeye kalktılar bırakmayıp taburcu ettik birkaç foktor gezdikten sonra umudumuzu yitirdik tabi.
    Sonra Sizin yazıyo gördüm ve kesmeden son bir deneme yapmak istedik 3 gündür kullanıyoruz parmağındaki yara tamamen kapandı topuk siyahi renkten çıkıpta normal vücut rengine dönmeye başladı bugün kesilecek diyen doktora gittik doktor görünce 10 gün daha devam edelim ayak iyi görünüypr dedi İnşallah ayağı kurtarırız
    Lütfen hemen vazgeçmeyin Allahtan umut kesilmez

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: