Medtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları

Haberler&GelişmelerMedtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları

Medtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: SGK 31 Mart 2017 tarihinde duyuru yapmıştır. Duyuruyu okumak için ÖNEMLİ GELİŞME / İnsülin Pompa Set ve Rezervuarları Hakkında SGK Duyurusu linkindeki yazıyı okumanızı rica ederiz.

Daha önce İnsülin Pompası ve Sarf Malzeme Alımında SGK Değişiklikleri Nasıl Oldu?

Medtronic Türkiye’de SGK’nın bu değişikliğine hızla adapte olmaya çalışıyor. Yine bildiğiniz gibi artık insülin pompası set ve rezervuarlarını belirlenen medikallerden alacağız.

IMG_7454 medtronic31 Mart 2017’de Medtronic kullanıcılarına telefon mesajı ile bu konu hakkındaki duyuru yapılmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Ocak 2018 tarihli Medtronic sarf malzeme alınabilecek bayilerin listesini sizlerle paylaşıyoruz.

Medikallerden Nasıl Alabiliyoruz?

 1. Her zamanki gibi her 3 ayda 1 insülin pompası set ve rezervuarlarını reçete ettireceğiz. E-reçete değil. Kağıt reçete olacak.
 2. Reçete ile birlikte İstanbul’da olan kişiler ilgili medikallere gidecek. Medikaller reçeteyi Medula sistemine işleyecek. Bizden reçete ve insülin pompa set ve rezervuar örneğini alacaklar.
 3. SGK ile ilgili tüm süreç medikal tarafından yönetilecek.
 4. Biz ise SGK’nın ödemediği farkı ödeyip, ürünlerimizi alacağız.
 5. Normalde kargo ile bize gelmesi gayet iyi oluyordu. Ama her medikal kendi inisiyatifinde gerekli esnekliği sağlayıp ve çözümler üretecektir diye düşünüyorum. Umarım olur 🙂
 6. Kargo ile adrese teslimat konusu ise satış yapılacak medikallerin inisiyatifinde olacak. Yani gitmeden ödeme yapılması, kargo süreci, reçete ve rapor örneklerini medikale ulaştırmak vs gibi farklı çözümler olup olmayacağı satışı yapılan medikalin bu desteği verip vermeyeceği ile ilgili olacak.

Set ve Rezervuar Maliyetleri Hakkında Kısa Bilgi

 1. SGK yıllardır markası ne olursa olsun, tıpkı striplerde olduğu gibi, 1 kutu set ve 1 kutu rezervuar için KDV dahil 99 TL gibi bir tutar ödüyor.
 2. Çünkü SGK değişen döviz kuruna göre fiyat revizesi yıllardır yapmıyor.
 3. Biz de 3 ayda 1 kez 3 kutu set+3 kutu rezervuar sipariş edince 150 TL fark ödüyorduk.
 4. 1 Nisan 2017 itibarıyla vereceğimiz yeni siparişler için ödeyeceğimiz toplam fark 262,5 TL gibi bir tutar olacak.

20 YORUMLAR

  • Metehan Bey Merhaba,

   Yazıda da görebileceğiniz üzere sadece İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’den bahsedeceğimizi yazdık.

   Diğer iller için Medtronic ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

   sevgiler,

   • Merhaba Esra Hanım Rica ederim

    Yarından itibaren set ve rezervuar fiyatlarında değişiklik olacak sgk nın ödeyeceği miktarda değişiklik oalcak mı bilginiz var mı acaba

    • Hakan Bey Merhaba,

     SGK’nın ödeyeceği tutar değişmiyor. SGK aylık 1 kutu set ve 1 kutu rezervuar için KDV dahil 99 TL gibi bir tutar ödüyor. SGK ödeyeceği rakamı değiştirmediği için Medtronic’teki fiyat artışını biz ödeyeceğiz.

     Bir önceki yazımızda bahsetmiştik bundan ama bu detayı da yazıya tekrar ekliyorum.

     sevgiler

     • Bu kötü olmuş Esra Hanım bu gidişle kalem insülüne döneceğiz şu ülkede herşeyin ödemesi yapılıyor hayati önem taşıyan şey ise ödeneceği yere fiyatı artıyor çok ilginç bir durum

      • Hakan Bey Merhaba,

       Maalesef SGK’da gerekli güncellemeler yapılmadığı, ülkedeki döviz kuru stabil olmadığı sürece bu sonuçları görmeye devam edeceğiz 🙁 Ve dediğiniz gibi insanların çoğu bu maliyetleri de karşılayamayacak ve kalem insüline dönmek kaçınılmaz olacak 🙁

       sevgiler,

 1. Merhaba Medronic insülin pompası kullanmaktayım ve insülin pompası kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak malum 3 ayda bir ödediğimiz rakam 262 lira bu rakam bizim biraz bütçemizi sarsmakta, üstelik raporumuzda ”Hayati öneme haizdir” ibaresi yer almakta yani biz pompayı ve sarf malzemeyi kullanmadığımız takdirde sağlığımız ciddi anlamda zarar görmekte. Benim sizlerden ricam 3 aylık ödememiz gereken sarf malzemesi bedeli olan 262 liranın sgk tarafından karşılanması yada ödeyeceğimiz rakamın daha az olması yönünde Alo 170 arayarak talepde bulunursak belki dikkate alınır ne kadar çok arayan oluşa belki bi o kadarda ciddiye alınır bu durun hiçde azımsanmayacak bir sayıya sahibiz , bugün Ankara SGK’yı aradım bana söylenen 31 marttaki yasada bazı düzenlemenin yapılacağını 1 Haziranda uygulamaya başlanılacağı söylendi. Sizlerde bu yönde talebinizi arayarak yada dilekçeyle belirtirseniz dikkate alınacağını düşünüyorum .

 2. Merhaba. Ben de Ankara’da 6k medikal den rezarvuarları aldım. Ama 111 lira fiyat farkı çok kötü oldu! Ben yeniden insülin kalemine dönmeyi düşünüyorum.

 3. Sağlık için herşeye değer ama sanki devlet insülin pompasını şeker hastalarına bir lüks gibi görüyor. Medtronic sürekli daha da fazla zam yapsa devlet hep aynı parayı mı ödeyecek? Allaha çok şükür ama fakir olup ta pompa kullanmak zorunda olanlar ne yapacak? Arkadaşın dediği gibi devletten bu kadar önemli bir konuda topluca bir istekte bulunulursa belki birşeyler yaparlar

 4. yıllardır devam eden mağduriyetimiz neden düzeltilmiyor, neden üzerine daha da zor duruma itiliyoruz.sosyal devlet anlayışının lafta kaldığı günümüz düzeninde sağlığımızı koruma çabamıza nasıl devam edebiliriz? Bize bir yol gösterin, 600tl ÖDEMEK İSTEMİYORUM!

 5. Ankaradaki pompa kullanıcıları birlik olup Sgk’nın Tıbbi cihaz Biriminin Daire Başkanını görüp sorunumuzu dile getirmek lazım yada ilgili birime Şahsen dilekçe ile başvurmak lazım tek başına çözüm üretemeyiz. Yada 3 bir yol var Bence işe yarayabilir CİMER’e başvurmak lazım hem SGK’nın ödeyeceği farkta artış yapması için Medroniğin de Kur farkı adı altında yapmış olduğu zammı aşağıya çekmesi lazım malum kazancımızın büyük bir kısmını pompa sarf malzemelerine bağlayacak değiliz.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: