Medtronic Guardian Connect Sensörünün Çalıştığı Cihaz Modelleri

CGMsMedtronic Guardian Connect Sensörünün Çalıştığı Cihaz Modelleri

Medtronic Guardian Connect Sensörünün Çalıştığı Cihaz Modelleri

Geçtiğimiz günlerde Medtronic Guardian Connect sensörünün sadece iOs tabanlı cihazlarda değil Android tabanlı cihazlarda da çalışabileceğini sizlerle paylaşmıştım.

Ve bunu Twitter’da gördüğüm bir post ile de öğrenmiştim 😊 Bu da ayrı bir konu…

Medtronic Guardian Connect’in hangi model cihazlarla kullanılabileceği aşağıdaki görselde bulunuyor.

Bu aralar sensörlerle ilgili çok paylaşım yaptım. Hatta bugün de Youtube kanalımdaki videoda da sensörleri derinlemesine anlattık. İzlemeyenler izlesin lütfen.

Yine de kısaca yazmam gerekirse; Guardian Connect bluetooth ile sensörden aldığı glükoz değerini telefona veya kullanılan cihaza gönderen, sesli/sessiz uyarısı olan, herhangi bir kumanda vs gerektirmeden kullanılabilen, şeker gidişat tahminleri yapan, uzaktan da kişinin kan şekerini takip ettirmeyi sağlayan bir sistem.

Uzun zamandır sadece iOS tabanlı cihazlarda kullanılabiliyordu. Bu cihazların pahalı olması sebebiyle de Guardian Connect almak isteyenlere bir de cihaz maliyeti çıkıyordu. Android’de de artık kullanılabiliyor olması bu sorunu çözüyor.
Ancak bir de sensör geri ödemeleri SGK tarafından bir ödense daha güzel olacak. Ama bu halen ütopik ve ortak bir hayalimiz.

Konuyla ilgili okuma ve izleme önerileri

Türkiye’deki Şeker Ölçüm Sensörleri ve Maliyetleri / Mayıs 2020

Medtronic Sürekli Glükoz Ölçüm Sistemi “Guardian Connect”

Dexcom G4, Medtronic Guardian Connect, FreeStyle Libre ve Medtrum S7 Sensör Kıyaslaması

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: