Anasayfa KH Sayımı Krep

Krep

7 11.394 görüntüleme

Bu yazımızın fotoğrafında gördüğünüz büyüklükte bir krep ortalama 40-45 gr KH içermektedir. Yani ortalama 3 dilim ekmeğe eş değer olduğunu söyleyebiliriz. 

Eminim görünce bu kadar da olur mu diyorsunuz ama oluyor işte 🙂

Ancak krep genelde içi boş yenmiyor. Ya bal, ya reçel ya da genellikle içerisine Nutella sürülüyor.

Krebin içerisine ekleyeceğiniz her besinin karbonhidrat miktarını hesaplamayı sakın unutmayın.

Ayrıca diyabet (şeker hastalığı) olanlar evde ve içerisine ne koyduysanız KH miktarını hesapladığını krep hamurundan kaç adet krep çıkmışsa her 1 adedin KH miktarını da hesaplayabilirsiniz.

Not: Bloğumuzda atıfta bulunmadığımız fotoğraflar ve bu yazıdaki fotoğraf da Sevgili Emrah Türüdü’ye aittir.
  • Pakette 100 gr için 57 gr kh yazıyordu, onu baz alarak hesapladım. Yanlış mı yaptım acaba?? Daha yeni yeni öğreniyorum ya saymayı, belki yanlışlık yapmışımdır.

 • benim yaptığım krep 15 kb içeriyor. hatta sabah kahvaltıda yedi. içine labne ve çok çok az bal sürdüm.çünkü balsız yemiyor bende göstermelik sürüyorum. bir bardak süt. tokluk 90 çıktı. bunda nasıl 40 var anlamadım ?

  • Meliha Hanım,

   İçerisine koyduğunuz her besinin karbonhidrat miktarını doğru hesaplayıp 15 gr KH elde ettiyseniz sorun yok. Ama standart bir krep ortalama 40-45 gr KH içeriyor.

   Bu sebeple kendi tariflerinizin içerisine koyup hesapladıklarınızı isterseniz dikkate alabilirsiniz.

   sevgiler

 • Şimdi şirkette tam bugday unundan krep yapılıyor. bir kepce döküp incecik (30 cm çapında ) yapılıyor.Yağsız tavada. İçine bol nane maydonoz domates tabiiki 2 parmak peynir ile ne hasaplayacagımı şaşırdım.20 kh edermi sizce?

  • Sümer Hanım Merhaba,

   Afiyet olsun 🙂

   10 cm çapındaki bir krep yaklaşık 11 gram KH içerir. Unun türünün karbonhidrat miktarına etkisi yoktur. Glisemik indeksi etkiler.

   sevgiler,

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.