Korona Virüsü Sebebiyle Reçetesiz İlaç Alınabilecek!

Haberler&GelişmelerKorona Virüsü Sebebiyle Reçetesiz İlaç Alınabilecek!

Korona Virüsü Sebebiyle Reçetesiz İlaç Alınabilecek!

Korona Virüsü sebebiyle; biz tip-1 diyabetliler gibi kronik yaşam şekli olanların raporlu ilaçlarına daha kolay ulaşmaları için çözüm üretilmiş.

SGK’nın “Korona Virüsü salgınan karşı alınan tedbirler” olarak belirttiği bir konu.

SGK her ne kadar tam olarak altyapıyı kurgulamasa da haftaya bu sistemin hayata geçeceği belirtilmiş. Muhtemelen Pazartesi günü tüm kanallardan açıklama yapılacaktır. Eczanelerin bu konuyla şu anda haberinin olmaması da bu sebeple normal.

Raporlu olarak alınan tüm ilaçlar, eczanelerden ve reçetesiz alınabilecek.

Aynı zamanda ilaç raporları, süreleri dolsa dahi, Haziran 2020’nin sonuna kadar uzatılmış. Dolayısıyla ilaç raporu yenilemesi gelen kişiler, yenilemek için hastaneye gitmeye gerek duyacaklarsa, bu bilgiyi dikkate alsınlar. İlaç raporu yenileme döneminiz gelmişse SGK otomatik olarak Haziran 2020’ye kadar uzatacak.

Bu durum insulin pompası sarf malzemeleri gibi detayları da içeriyor mu bilemiyorum ama biraz zaman geçtikçe süreç daha da netleşecektir.

Aşağıda sizlerle genelgeyi paylaşıyorum.

2 YORUMLAR

  1. Esra hanım allah sizden razı olsun bunları bizimle paylaştığınız için sizi heryerden taip ediyorum 😊😄Gizli hayranınızım dım kkübra 4 yaşında tip 1 diyabetli kızım var ona şuanda kampanyada olan 640 model pompayı taktırmayı düşünüyorum sanırım sizde ondan kullanıyordunuz çok zor günler geçiriyorum size instagramdan ulaşamıyorum acaba telefonla görüşme imkanımız var mı

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: