KHÖ ve KHS – 1. Bölüm

Sizden GelenlerKHÖ ve KHS - 1. Bölüm

I. Bölüm:

Nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum.

Diyabetsiz geçen 8 yıllık hayatımı hesaba katmazsam eğer, diyabetle geçirdiğim 27 yılımı KHÖ ve KHS diye ikiye ayırmam gerekir.

Peki nedir KHÖ? Hayır, hayır… bir örgüt adı değil 🙂 . Bilenlere hemen çağrışım yapmıştır. Karbonhidrat Sayımından Önce (KHÖ) ve Karbonhidrat Sayımından Sonra (KHS).

Esra, diyabetimben.com bloğunda yazarlık çağrısında bulunduğunda aklıma gelen iki şeyden biri “karbonhidrat sayımı” diğeri de “tip1 diyabet ve gebelik” konuları olmuştu.

KH sayımı beslenmemdeki bütün yasakları tarihe gömerken aynı zamanda diyabetimi kontrol altına almama yardımcı oldu. KH sayımı ile tanışmama da annelik serüvenim vesile oldu. Fırsat buldukça karbonhidrat sayımı ve diyabetiklerde gebelik konularında tecrübelerimi paylaşacağım.

Dilerim, bu sanal alanda paylaştığım her şey, birilerinin gerçek hayatlarında bir fark oluşturur.

Görüşmek üzere…

Sevgiler

Yazar : Mehtap Yağan Aşçı

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

6 YORUMLAR

  1. Paylaşmak erdemliktir.Bence herkes tecrübelerini ortaua koymalı ve paylaşmalı.Mehtap hanımada ayrıca teşekkür ederim paylaşımlarından dolaayı.

  2. […] “Bir önceki yazımda diyabetle tanıştıktan sonraki hayatımı KHÖ( Karbohidrat Sayımından Önce) ve KHS ( Karbohidrat Sayımından Sonra) olmak üzere ikiye ayırdığımı yazmıştım. KHÖ’den önceki hayatım; karanlık, sisli, yağmurlu bir kış günü ise, KHS’den sonraki hayatım neşeli bir ilkbahar sabahına benziyor desem aradaki farkı anlatmış olurum sanırım. […]

  3. […] “Bir önceki yazımda diyabetle tanıştıktan sonraki hayatımı KHÖ (Karbohidrat Sayımından Önce) ve KHS (Karbohidrat Sayımından Sonra) olmak üzere ikiye ayırdığımı yazmıştım. KHÖ’den önceki hayatım; karanlık, sisli, yağmurlu bir kış günü ise, KHS’den sonraki hayatım neşeli bir ilkbahar sabahına benziyor desem aradaki farkı anlatmış olurum sanırım. […]

  4. […] “Bir önceki yazımda diyabetle tanıştıktan sonraki hayatımı KHÖ( Karbohidrat Sayımından Önce) ve KHS ( Karbohidrat Sayımından Sonra) olmak üzere ikiye ayırdığımı yazmıştım. KHÖ’den önceki hayatım; karanlık, sisli, yağmurlu bir kış günü ise, KHS’den sonraki hayatım neşeli bir ilkbahar sabahına benziyor desem aradaki farkı anlatmış olurum sanırım. […]

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: