Kayseri Tip-1 Etkinliği

Çocuklar ve T1DKayseri Tip-1 Etkinliği

IMG_1298Merhaba,

2012 Kasım’ında DiyabetimBen olarak Ankara’da yapılan etkinlikte eşimle birlikte gördüğümüz Eren’in gözlerindeki ışıltı bizi çok etkilemişti. Dört gün sonrasında Erciyes Üniversitesi’nin düzenlediği Tip1 diyabet etkinliğinde yaşadığımız bu güzelliği anlatarak, ailelerin bir araya  getirilmeleri konusunda yardımlarını istemiştim. Ancak kendi başımıza yapmamız salık verilmişti.

O günden beri  Buket’le Kayseri’deki diyabetli çocuklarla ailelerini bir araya getirmek istiyorduk.Diyabet Günü vesilesiyle 14 Kasım Perşembe günü bir akşam yemeği düzenleyelim dedik.Yeri ve saati belirleyerek elimizde telefon numaraları olan aileleri aradık,  davet ettik.Bunu yaparken yemekte 3-4 aile ancak toplanırız düşüncesiyle rezervasyonumuzu 10-12 kişilik yaptırmıştık.Aradığımız herkes çok olumlu yaklaştı; sayımız arttıkça arttı ve perşembe günü akşam yemeğinde tam 9 aileydik! 🙂 Aslında 11 aile olacaktık ama maalesef İki ailemiz de son anda çıkan aksiliklerle katılamadılar. 🙁

Tabii o akşam her şey harikaydı!Başlarda biraz çekingen olan çocuklar yemekten sonra tam anlamıyla coştular!! Çocuklarımız çılgınlaştı 🙂 Neyse ki mekan müsaitti! Gecenin sonunda gitmek istemeyenler bile oldu !

Akşamın en çok ilgi çekenleri taşıdıkları insülin pompaları nedeniyle Eren ve Yasin Bey’in kızı Zeynep oldular! 🙂 Aslında pompa kullanmayı düşünen ama biraz korkup çekinen Ahmet ile Kadir de Erenle Zeynepi görünce sanırım daha da rahatladılar..

Biz anne-babalar da güzel bir sohbet imkanı bulduk.Muhabbetler koyulaştı. Doymadık hatta.Bu Buluşma hepimizin hoşuna gitti.14 Kasımları beklemeyelim, bunu daha sık tekrarlayalım, Ayda bir yapalım fikri ortaya atıldı. Neden olmasın? Giderek çoğalacağız inşallah.Eminim bir daha ki sefere daha da kalabalık olacağız…

  Hele bir de adam gibi bir dernek çatısı altında olursak bahara yüzler olup pikniğimizi de yapacağız.

Bu arada etkinliğimize katılan bütün arkadaşlara ve bize özel hazırladığı menüsü ile mutlu olmamızı sağlayan Asude Restaurant sahibi Erdal Usta’ya teşekkür ediyorum.

10 YORUMLAR

 1. İlker bey merhaba. Çok güzel bir basari eminim hizlada cogalacaksiniz. Biz blog olarak 12 kisiydik ilk toplantimizda simdi ise kocaman bir aileyiz ki sizde Eren’le aramizdasiniz.Eren cok şanslı bir ailede. Basarilar diliyorum .

  Sevgiler

 2. İlker Bey Merhaba,

  Öncelikli merakım şu yönde. 9 fotoğrafı yan yana nasıl koyup yerleştirmeyi yaptınız? Maalesef bir ara yapabilirken şimdi başaramıyorum 🙂 Lütfen bu konuya bi açıklık getirin 🙂

  Kayseri için ne kadar çabalamıştık değil mi? Ancak kurumlarla bir şeyleri gerçekleştirmek yerine kendi kendimize bizlerin yapıyor olması ayrı bir keyif. Umarım daha büyük daha sistemli bir ekip kurmayı başarırız 🙂

  Şemsi Hanım Merhaba,

  Bu buluşmayı özellikle blogtan duyurmadık. Kayseri’deki etkinlikleri Eren’in babası İlker Yıldırım düzenliyor. Ancak bundan sonraki etkinlikleri blogtan duyurmaya çalışacağız.

  sevgiler

 3. merhabalar ben 3yıldır tip1diyabetli annesiyim aranıza yeni katılıyorum benim yaşadıgım zorlukları eminimki hepiniz yaşadınız lütfen bunları paylaşarak sıkıntılarımızdan bi nebze uzaklaşalım kayseri

 4. Filiz Hanım merhaba,
  Blog içinde bugüne kadar birçok tecrübe paylaşıldı, eminim çoğunu görmüşsünüzdür. Ama çocukların ve ebeveynlerin bir araya gelmeleri gerçekten çok güzel. Biz bunu Ankaradaki buluşmada tattıktan sonra Kayseride de yaşadık. İlerleyen zaman içinde sizde katılmak isterseniz lütfen iletişim bilgilerini ilker@diyabetimben.com adresine gönderiniz.
  mutluluklar

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: