Kantaron ve Bebek Yağı

Tip-1'imKantaron ve Bebek Yağı

Kantaron yağı hakkında sizlerle daha önce bilgi paylaşmıştım. Parmak Kenarlarımız İçin Sarı Kantaron Yağı başlıklı yazımızda özellikle parmak kenarlarımızı kan şekeri ölçümü için deldikten sonra oluşan minnacık deliklerin iyileşmesine nasıl fayda sağladığından bahsetmiştim.

Geçtiğimiz seçim döneminden sonra İpek Hanım’ın Çiftliği’nden (Kurucusu Pınar Kaftancıoğlu) herhangi bir ürün almayacağıma dair kendi kendime söz vermiştim. Sebebini sormayın 🙂 Öyle bir karardı. Ancak bazı şeylere ulaşmada sorun yaşamaya başlayınca tekrar sipariş vermeye başladım İpek Hanım’ın Çiftliği’nden.

Özellikle banyo sonrası kuruyan ve pul pul olan cildimi nemlendirmek için adam akıllı bir şeylere ihtiyacım vardı. Market ya da eczanelerden aldığım ürünler beni çok mutlu etmiyordu. İpek Hanım’ın Çiftliği mail grubuna tekrar üye olunca sipariş listesinde özellikle Yağlar ve Tentürler bölümüne dikkat kesildim. Bebek Yağı ve Kantaron Yağı sipariş etmeye karar verdim.

Sipariş listesinde olduğu gibi paylaşıyorum sizlerle.

Bebek Yağı (adet 100 ml) : 12 TL   Badem yağı, susam  yağı, nergis yağı ve aynisefa ile yapıldı. Torunum  ”Mavi Hanım” için yaptım. Ve tabii İpek için:)

Kantaron Yağı (adet) : 15 TL  250 gramlık şişelerde. Sarı kantarondan. Ne kadar çok elinizde eskirse o kadar değerleniyor. Balkonunuzda güneşte bekletebilirsiniz. Mutlaka güneşte dursun.

Her iki ürün de muhteşem. Özellikle bebek yağını sürdükten sonra ortaya çıkan koku bir harika 🙂 Kantaron yağının ise bu halini görmek ayrı bir mutluluk veriyor 🙂

Nasıl sipariş veririz diye soranlar mutlaka olacak. Google’dan İpek Hanım’ın Çifliği diye aratırsanız nasıl sipariş vereceğiniz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Münevver Batmaz Pompa kullananlar için set değişimi yaptıktan sonra da sarı kantaron kullanmanın bir faydası var mıdır acaba.Ben eczaneden aldığım kantaronu kullanıyorum oğlum için ama çok yoğun bi fayda göremedim.Set taktığımız yerler çok kötü oldu

  Çiğdem Tay Demircan ·
  Bu igne yerleri yetiyo canimiza zaten. 🙂

  Yasemin Ince biz yıllardır kullanırız annem yapar kantaron yağını,tüm yara ve tahrişleri hızlı iyileştiriyor
  Özellikle gece cilt hücreleri yenilenir,uyumadan önce sürünce daha etkilidr

  Diyabetim Ben Münevver Hanım Merhaba, Set yerlerini ovalamadan sürmenizin faydası olabiliyor. Market ya da eczane ürünlerinden fayda görmediğim için doğal yollarla üretilenleri denemeye başladım. Etkisini görüyorum. sevgiler, esra

  Nazlı Deniz Günay Sari kantaron gercekten ise yariyor

  Gamze Ozbal Teşekkürler:)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: