Anasayfa Çocuklar ve T1D Kadir’in 20 Mayıs Kontrolü

Kadir’in 20 Mayıs Kontrolü

5 3.488 görüntüleme

AdsızKadir’in diyabet ile tanışmasının üzerinden altı ay geçti. 20.5.2013’de üç aylık kontrolümüz için Erciyes Üniversitesine gittik. Sonuçlar beklediğimizden daha iyi HbA1c 5,5 çıktı.

Buradan İlker-Buket Yıldırım çiftine özellikle teşekkür etmek istiyorum.  Kendilerinden gördüğümüz şekilde yaklaşık üç aydır ajanda tutmaktayız. Bu ajandada açlık tokluk kan şekeri değerleri, ana ara öğünde aldığı  karbonhidrat miktarları buna karşılık yapılması gereken novorapid  miktarları yer almaktadır.

Sonuçlarımıza ve ajandaya bakan Dr.Deniz Öktem  Bey ismimizi pompa takmaya hazır hastalar listesine ilave etti. Üç ay sonraki kontrolümüzde biraz daha netleştireceğiz. Dyt.Zehra Avanoğlu Hanımda okullar kapanınca karbonhidrat sayımı ile ilgili eğitim vereceklerini belirtti.

Kontrolümüz sırasında görüştüğüm ailelerden edindiğim izlenim hiç iç açıcı değildi. Ailelerin çoğu sorumluluğu çocukların kendine bırakmışlar. Karbonhidrat sayımı ise hiç bilinmiyor. Kendimi şanslı hissettim.

Bu süreçte diyabetimben.com kurucuları ile takipçilerinden epey bilgilendiğimi belirtmek istiyorum. Esra Hanım’a her zaman yanında olan Eşref Beye ve yorumlarını esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkürler.

Eşhan Yıldız

 

 • Eşhan Bey Merhaba,

  İlk tanıştığımız günü hatırlıyor musunuz? Sadece bir maille tanışmıştık. O zamandan bu zamana harika bir yol almanız mutluluk verici.

  Anne ve baba olarak bu işi başarmanız ve Kadir’in de bu başarıya attığı imza şahane.

  Umarım hep böyle ilerler.

  Sevgiler

 • Dilek Hanım, Esra Hanım
  Bizim için çok güzel bir gündü. Darısı tüm diyabetliler ve ailelerine olsun.
  Sevgiler, selamlar.

 • Merhaba
  Eşhan Bey, Dilek Hanım;
  Bugün ne güzel haberler var böyle!Hem Kadir hem de Arda Eren bizi çok mutlu ettiler!Asıl biz teşekkür ederiz.Bu yıldızlı diyabet karneleri için anne baba olarak sizleri ama özellikle de yavrularınızı çok tebrik ediyoruz!İnanın çok sevindik..Hemen hemen aynı tarihlerde diyabetle tanışan Arda Eren ve Kadirin bu kadar kısa sürede diyabetlerinin kontrol altına alınması büyük başarı bence :Dİkisini de gözlerinden öpüyoruz…

  sevgiler

 • Buket hnm merhaba ,teşekkür ederiz inşallah hep beraber üstesinden geleceğiz.
  Gerçekten bloğ un katkısı çok oldu oluyor bu konuda.Emeklerine yüreklerine sağlık gelişmelerden,yapay pankreastan,pompadan,lazer doc tan aklıma gelenler bunlar bi haber sağlıkçıları görünce çok ciddi bir bilgi paylaşımı herseyden evvel doğru bilgi paylaşımı olan diyabetimben.com platformu,üyeleri,yöneticileri herkesin emeği büyük.
  Sevgiler

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.