iWatch, FDA Kapısında

Haberler&GelişmeleriWatch, FDA Kapısında

Daha önce sizlerle Apple’ın iWatch’undan Apple’ın ‘iWatch’ Saati Kalp Hızı, Kan Oksijen Düzeylerini Ölçeçek başlıklı yazımızda bahsetmiştik.

iWatch’tan yeni haberler geldi. FDA yani Amerika Gıda ve İlaç Dairesi’ne başvuru yapılmış. Apple Türkiye ofisinin de olması sebebiyle bu ürünün Ekim ayında yapılacak lansmanından sonra Türkiye’ye hızlıca geleceğinden eminim. Ve aynı zamanda Apple’ın ürünlerine olan güvenimden ötürü kan şekeri ölçümünün de güvenilir olacağını düşünmekteyim.

Merakla beklenen Apple iWatch’ın lansman için hazır olduğu bildirildi; ancak, yine de FDA onayını bekliyor. Şu anda, cihaz biyometrik sensörleri, kalp hızı, kan basıncı ve glukoz düzeyi izleme özellikleri için tıbbi donanım olarak belgelendiği için FDA onayı alması gerekiyor.

Şu an için FDA, iWatch’ın kendi şartlarını karşıladığına emin olurken, Apple’da Meksika, Tayvan, Rusya ve Japonya gibi ülkelerde de cihaz için patent başvurularında bulunuyor. 2013 yılında Apple, iWatch için Nike’nin danışmanı Jay Blahnik’i kadrosuna katıp, aralık ayında da ürünü tartışmak için FDA’in kapısını çalmıştı.

Apple-iWatch-FDA--300x168

9to5Mac adlı sitenin haberine göre, Apple, iWatch’ı test etmesi için birkaç profesyonel sporcu ile anlaşmış durumda. Bu sporcuların arasında LA Lakers oyuncusu Kobe Bryant ve Boston Red Sox oyuncusu Dustin Brown da bulunmakta.

iWatch’ın lansmanının bu ekim ayında yapılması planlanıyor. Tayvan asıllı üretici, Quanta Computer, gelecek ayda iWatch üretimine başlayacağını duyurdu bile. İlk yıl içerisinde 50 milyonun üzerinde satış planlayan Apple, eğer cihaz FDA onayı alamazsa, kan glukoz izleyicisinin ilk üretime dahil olamayabileceğini belirtti. (Kaynak: tekdozdijital)

1 Yorum

  1. Merhaba ben Zehra 9 yaşındayım. Şeker hastalığım geçen sene çıktı. Ondan beri parmaklarım simsiyah oluyordu. Ve bazenleri canım yanıyordu. Eğer o çıkarsa çok mutlu olurum.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: