İnsülin Pompası Ve Sensör Kullanmak Çocuklarınızın Ve Sizin Yaşamınızı Nasıl Etkiliyor?

Çocuklar ve T1Dİnsülin Pompası Ve Sensör Kullanmak Çocuklarınızın Ve Sizin Yaşamınızı Nasıl Etkiliyor?

İnsülin Pompası Ve Sensör Kullanmak Çocuklarınızın Ve Sizin Yaşamınızı Nasıl Etkiliyor?

Bildiğiniz gibi geçen hafta SGK, kan şekeri ölçüm çubukları, insülin pompası ve sarf malzemeleri ile ilgili geri ödeme miktarlarını artırdı ve diyabetlilerin/ailelerin yükünü bir nebze olsun hafifletti.  Bununla birlikte sensör ödemeleri konusunda hiçbir gelişme olmaması hepimizi üzdü.

Bundan sonraki aşamada insülin pompası ve sarf malzemelerinin daha yüksek oranda geri ödenmesi yanında sensörlerin belli koşullar içinde geri ödeme kapsamına alınması ve çocukların “sensörler gelsin, acımız dinsin” talebinin yerine getirilmesi için mücadele etmemiz gerekiyor.

Diyabetli Çocuklar Vakfı olarak, bu konuda bir rapor hazırlamak ve bazı bağlantılar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri nezdinde etkili girişimler yapmayı planlıyoruz.

Bu raporun etkisini artırmak ve konuyu yetkililere en iyi şekilde iletmek için sizlerin cümlelerinize  ihtiyacımız var.

“İnsülin pompası ve sensör kullanmak çocuklarınız ve sizlerin yaşamını nasıl etkiliyor” sorusuna cevap olacak içerikteki duygu, düşünce ve görüşlerinizi yazarsanız çok seviniriz.

Yazdıklarınızı sukruhatun@gmail.com  adresine göndermenizi bekliyoruz.

Prof. Dr. Şükrü Hatun

Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı

 

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: