Anasayfa Sor Bakalım İnsülin Pompası Tıkanma Sorunu

İnsülin Pompası Tıkanma Sorunu

4 3.942 görüntüleme

Merhaba,

Son 1 haftadır insülin pompası tıkanma sorunu yaşıyorum. 3 bölge kullanıp 3-4 günde bir rotasyon yapmama rağmen çok tıkanıyor ve kan şekerim sürekli yüksek seyrediyor. Yetkili kişiyle görüştüm emilim azalmıştır dedi. Anlamadığım 3 bölgenin yeterli olmaması mı ?

Sizler böyle hatalarla karşılaşıyor musunuz merak ediyorum ve son 2 gündür 2 setimde iletim yok sıkıntısını yaşamaya başladım.

Bacak bölgesinden kullanan arkadaşlarımız tam olarak nereden yapıyor onuda öğrenmek istiyorum…

Teşekkür ederim

Tahir Akkaya

 • Merhaba Tahir Bey,

  Aslında bölge sayısı yeterli. Siz aktif spor yaptığınız için olabilir.

  Bacakta arka ve iç taraf hariç her yere seti takabiliyorsunuz.

  Popo, bel ve kol da alternatiflerimiz.

  sevgiler,

  • esra hanım merhaba http://i.hizliresim.com/5kyqaD.jpg bu resmi incelerseniz sevinirim bu adam milli sporcu ve sürekli konuşuyorum bacak bölgesinde aynı yerden kullanıyorum dediğiniz gibi çok dış ve iç tarafları kullanmıyorum ama yatay sette tıkanma yaşadım 4 gün sonra tekrar deneyeceğim eğer yanlış takıyorsam düzeltin..

   teşekkür ederim

 • İyi günler bende 10 senedir tip1 diabet im yeni doktorum her nekadar sen tip 2 sin desede ?son zamanlarda değerler yüksek gidior doktorum dusuremiyor dün doktoruna inusilin pompa sini şöledim kullananlar iyi olduğunu doluyor felan dedim ama maalesef ki o iyi olmadığını soluyor ve kullanmamı istemiyor

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.