Anasayfa İnsülin Pompası İnsülin Pompası Sensörü Nasıl Takılır?

İnsülin Pompası Sensörü Nasıl Takılır?

6 18.312 görüntüleme

Sensörlü insülin pompası ‘nın sensörü nasıl takılır diye uzun zamandır benden video isteyen diyabetli (şeker hastası) takipçilerimiz var. Ancak maalesef ben artık sensörlü insülin pompası kullanmıyorum.

Bu sebeple Medtronic’in Youtube kanalındaki videoları izlemeye başlamıştım. Bu videoyu buldum ancak sesi yok. Sesi olup olmamasından ziyade izleyerek de fikir sahibi olabileceğinizi düşünüyorum.

  • Necip Bey Merhaba,

   Sensör ve pompa arasındaki bağlantı sürekli koptuğu için yorucu gelmeye başlamıştı. Çok yoğun bir dönemde taktığım için de uğraşamadım açıkçası.

   sevgiler,

 • merhabalar siteye yeni geldim emeği gecen herkesin eline sağlık ..25 yaşımdayım yaklaşık 8 aydır tip 1 bucuk die anılan lada tipi diyabetim sabah akşam insilün kullanıyorum .yorucu bi iş yaptığım zamanlar cok az yada hiç vurmuyorum acıkcası dengeyi tuttrumakta zor bu yuzden insilün pompası dikkatimi cekti .çalışma sistemi nasıldır enjeksiyon kalemlerine kıyasla ne gibi avantajları vardır kısacası insülin pompası hakkında bilmem gereken bilgileri bana iletebilecek bir arkadaş var mı.şimdiden teşekkürler .herkese acl şifalar..

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.