İnsülin Pompası Rezervuarına Yeniden İnsülin Eklemek

İnsülin Pompasıİnsülin Pompası Rezervuarına Yeniden İnsülin Eklemek

İnsülin Pompası Rezervuarına Yeniden İnsülin Eklemek

İnsülin pompası rezervuar ve seti standartlara göre 3 günde bir kez değiştirilir. İster 3 gün ister 5 günde bir kez rezervaurı değiştirin farketmez ama eğer rezervuarda yeterli insülin miktarınız kalmamışsa insülin eklemeniz lazım. İnsülin pompası rezervaurına yeniden insülin eklerken ya da rezervuardaki kabarcıkları çıkarırken bazı detaylara dikkat da ediyor olmak lazım.

Ya da insülin pompa rezervaurında kabarcıklar varsa onları çıkarmak için de videoda anlattığım şekilde kabarcıkları rezervuarın üst kısmına doğru yönlendirip standar set hazırlığı yapmanız gerekir.

Bu arada rezervuarda kabarcıkların oluşması aslında çok normal. Kabarcıklar kabloya doğru gelirse risk oluşur. Bu sebeple de ara ara kontrol etmenizi öneririm.

Umarım bu video sizlere güzel bir rehber oluşturur.

 

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

4 YORUMLAR

  1. Nihal Ekmen Çalkama Merhaba Esra Avcı hanım. İnsülin pompasında pil değişimi Nasıl yapılmalı. Video varsa paylaşabilir misiniz? ?teşekkür ederim paylaşımlarınız için

    Esra Avcı Nihal Hanım Merhaba, Bu konuda video çekmedim. Hafta sonu çekip paylaşırım 🙂 sevgiler, esra

    Nihal Ekmen Çalkama çokkkkk teşekkür ederim ❤️

  2. ceyhanalpaydiin3-5 gün diyorsunuz da bozulmazmı içndeki insulin ?havalar çok sıcak napmak gerkiyo sevgilerle

    diyabetimben Merhaba @ceyhanalpaydiin Videoda da söylediğim gibi insülin pompaları tasarlanırken 45-50 derece ısıya dayanıklı tasarlanmışlar. Direkt güneş ışığında kullanılmadığı sürece sorun olmaz. Sevgiler

  3. esra hanım merhaba . tip 1 diyabetliyim evliyim ve insülin pompası hakkında sorum olacaktı size.rica etsem e-mail adresinizi yollar mısınız ?

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: