İlaç Takibi Yapmanın Kolay Yolu “Care4Today”

Haberler&Gelişmelerİlaç Takibi Yapmanın Kolay Yolu “Care4Today”

İlaçlarınızı ne zaman almanız gerektiğini unutuyor musunuz, yoksa yanlış bir zamanda mı alıyorsunuz? Bu sadece sizin unutkan olmanızla alakalı bir durum değil, hastanede gecikmiş olan iyileşmenin önde gelen sebeplerinden biri de budur. İngiltere’de her yıl 450 milyon pound, muayene sonrası verilen ilaca harcama yapılıyor. Buna ek olarak her yıl 100-150 milyon pound değerinde ilaç kullanılmadığı için, gereksiz harcama gerçekleşmiş oluyor.

Neyse ki bu önemli soruna çözüm Janssen Healthcare Innovation (JHI)‘dan geldi ve Care4Today isimli mobil sağlık uygulaması kullanıma açıldı.

En başta unutkanlık olmak üzere pek çok nedenden dolayı insanlar ilaç kullanımlarını aksatıyorlar. Günümüzün yoğun iş temposunun getirdiği kısıtlamalar, insanların ilaçlarını almalarını unutmalarındaki ortak sebep olarak göze çarpıyor. Bu durum ciddi sağlık sorunlarına, tedavi sürecinin gecikmesine ve hastalığın kötüye gitmesine sebep olabilir. Doğru dozu ayarlamak ve zamanında ilaç kullanımı, ihmal edilen hastalığın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. İngiltere’de ilaç kullanımına başlayan hastaların 3′te 1′i 10 gün sonra ilaç kullanımını sağlık profesyonellerinin belirttiği gibi bırakıyorlar.

CAre4Today-Features-286x300

Care4Today mobil sağlık yöneticisi, bu platformun, düzenli ilaç kullanan bireylere ilaç zamanlarını hatırlatarak 15 milyon kullanıcıya düzenli ilaç kullanımı hakkında bireysel olarak destek vermek için oluşturulduğunu belirtti.

İngiltere’de insanların %97′sinin mobil telefonları var. Bu ücretsiz uygulama sayesinde sağlıklarını kontrol altında tutmayı başarabilecekler. Tek bir buton sayesinde tüm ilaçlarını ve almaları gereken zamanları görebilecekler. Telefonun hafızasına önceden yüklenmiş 20.000 ilacın ve tedavi şeklinin yanı sıra kullanıcılar istedikleri taktirde kendi ilaçlarını da uygulamaya yükleyebilecekler.

Diyabet, kanser, HIV gibi tedavisi kompleks olan hastalıklar için, ailelere, hastalara ve profesyonellere kullanım kolaylığı sağlayan bu uygulama sadece hap takibi için değil, aynı zamanda günlük ihtiyaç duyulan vitamin, mineral, alerji hapları gibi ilaçların takibi için de oldukça önemli. (Kaynak: tekdozdijital)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: