Anasayfa Genel Bilgiler Herşey Toplum Sağlığı İçin Değil Mi(????)

Herşey Toplum Sağlığı İçin Değil Mi(????)

2 2.761 görüntüleme

Merhaba  beni okuma zahmetine katlanan diyabetli dostlarım;

Bu şekilde başlamamın inanın özel bir sebebi yoktu ama sitenin sıcaklığı üyelerinin gerçekten de şeker gibi olması ve de Arda’nın annesinin paylaşımı beni bu ruh hali içerisine soktu. Zaten aşırı duygusallığım ve ilerleyen yaşımın getirdiği çocukça hislerim depreşti şu an.

Neyse dostlar asıl konuma geleyim; yine isyan yine haykırış.

Malumunuz Tarım Bakanlığı tarafından ilk defa insanlık için hayırlı bir karara imza atıldı ekmekte kepek oranı ve tuzun azaltılması son olarakta,katkıların (özellikle Çin tuzu)yasaklanması. Görünüşte çok güzel ve muhteşem bir olay gibi görünse de olayın içine girdiğimizde aslında bunun tamamen bir göz boyama olduğudur. Çünkü bu yeni uygulama ekmekte maliyeti artıracağından ötürü uygulamasının sadece raflarda kalacağı sanılmaktadır. Ekmek içerisine konulan katkılar sayesinde ekmek üretimini seriliği, dayanaklığı, pişme süresinin kısalması, tüketiminin artması  sağlanıyordu   ve  daha neler neler.Peki merak ediyorum bu kadar doğallığı düşünenler hazır mayaları da yasaklayacak mı? Eskisi gibi ekşi mayamı kullanılacak.Ben buna sadece gülerim.Hele bazı ekmek firmaları var ki  (KF gibi)Sistemlerini   değiştirmeleri demek kapılarını   kapamaları demektir.Yine tüm ambalajlı ekmeklerin raf ömrünün kısalması. Sizce buna izin verirler mi yoksa sadece gariban fırınlar mı gözetlenecek gösteriş olsun diye.

Asıl;yapabilmeye gücünüz yetiyorsa(!) şu Fast food zincirlerini kaldırın asıl zehir onlar, diğer bir zehir de işlenmiş et ürünleri (hele sosis tam zehir) hadi yasaklayın çocuklarımız zehirlenmesin ve ve ve meşhur coca cola.(içkiden bile zararlı ve içinde bir ben yokum. Uyarıcı bile var)  O halde –    YASAKLAYIN – bizim milli    içkimiz(!!!)  varken bu  dış kaynaklı içeceklere ne gerek var. Hani TOPLUM SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİYDİ

Geç bunları anam babam geç bunları bunlar sadece sadece dilimizde bir şarkı olur bence.

Peki neden EKMEK; çünkü gariban yiyeceği ,gariban da bunu kendisine bir ödül sayar ve karşılığını verir. Vermedi mi zaten?

Sağlıkla kalın dostlarım ve bolca katkısız ev ayranı için……..

Ünsal Kantarcı

  • Hatice hanım ;süpersiniz yine;konuya yaklaşımınız ve farklı bir pencereden bakışınız inanın derinliği artırmış ve de çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık.
    Ayranı çok severdim ama millileştikten sonra biraz sanki soğukluk geldi gibi (:

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.