Anasayfa Sizden Gelenler Hacer Güçlü Acar’a, Hayat Çok Değerli Kulübü’nden Gitmiş

Hacer Güçlü Acar’a, Hayat Çok Değerli Kulübü’nden Gitmiş

11 5.263 görüntüleme

6 senedir tip-1 diyabetim geçen sene tanıdım sizi ve sitenizi Hayat Çok Değerli sitesini de sizin sayenizde keşfettim. İnsülin taşıma çantasını elde etmek için baya uğraştım, araştırdım ama bir türlü sahip olamamıştım. Sayenizde bu mümkün oldu.

Hem size hem de Hayat Çok Değerli sitesine çok teşekkür ederim.

Bu çantaya insülinleri koyduğumuzda soğuk tutması için herhangi bir aparat falan kullanmamız gerekecek mi? Yoksa dolaptan koyduğum insülin yeterli olacak mı aynı ısıda kalabilmesi için.

Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

Hacer Güçlü Acar

Esra’nın cevabı: İnsülin taşıma cüzdanları içinden ufak 2 adet jel çıkmakta. Bunlar varsa dondurucuda dondurup dışarı çıkacağımız zaman soğuk jelleri ve insülini cüzdana yerleştirmek yeterli olacaktır. Jel çıkmazsa eczanelerden alabilirsiniz.

 • Hacer hanım merhaba, ben tip 1 diabetle 10-11 yaşlarında tanıştım, şu an 36 yaşındayım. bu sayfayı da çok aktif kullanamıyorum ama aslında sürekli takip edip bilgilenmek istiyorum. sizin almış olduğununz insülin saklama çantasını nereden temin edebilirim, nasıl alabilirim diye soracaktım. sürekli buz tankı ile taşımak çok zor oluyor, ayrıca bulunduğum emmleket çok sıcak olduğu için yazın sıkıntı çekiyorum. bu konuda yardımcı olursanız çok seviniri.

  • Şule Hanım merhaba, insülinlerinizi sürekli olarak buz aküsü ile birlikte taşımanıza gerek yok ki..hatta buz aküsü ile taşımayın onları. Kutuların üzerinde de yazar: kullandığınız insülin kalemini 30 gün boyunca oda sıcaklığında tutabilirsiniz diye. 30 gün içinde tükenmediyse o kalemi atıp yenisini dolaptan çıkaracaksınız…

   sevgiler..

 • SULE779 ARKADAŞIM DİYABETİMBEN SİTESİ ESRA HANIMIN SAYESİNDE ÖĞRENDİĞİM HAYATÇOKDEĞERLİ SİTESİNİ. ÜYE OLUN ÜYE OLDUKTAN SONRA ORADA YENİ ÜYELERE İNSÜLİN TAŞIMA SETİ HEDİYE DİYE LİNKE TIKLAYARAK İSTEKTE BULUNUN BANA 10 GÜN İÇİNDE GELDİ BENDE EPEYDİR BU ÇANTAYI ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORDUM.BENDE BU ŞEKİLDE SAHİP OLDUM HATTA BUGÜN TEKRAR HAYAT ÇOK DEĞERLİ SİTESİNDEN 1 ADET TERMOSLU FİNCAN 1 ADET ÇERÇEVE 1 ADET TE ÇANTA İÇİN KÜÇÜK AJANDA GÖNDERMİŞLER.BİLGİNİZE…

 • MERVE TEKİN ARKADAŞIM MERHABA BENDE 6 SENEDİR DİYABETLİYİM 4 SENE ÖNCE 10 HAFTALIK BİR DÜŞÜĞÜM OLDU.AŞERMEM OLMAMIŞTI BİRAZ DAHA BİLGİSİZDİM BUGÜN İTİBARİ İLE.9 AYDIRDA KORUNMUYORUM ALLAHIM NASİP EDERSE BEBEK DÜŞÜNÜYORUZ.O SÜREÇTEN O KADAR ÇOK KORKUYORUM Kİ ANLATAMAM.UMARIM BİZ DİYABETLİLERDE SAĞLIKLI ÇOCUKLARA SAHİP OLURUZ.AMA DOKTORLARIN SÖYLEDİKLERİ ŞEKER KONTROLÜ ÇOK DÜZGÜN OLACAK ARTIK 1 SAAT TOKLUKLARINA BİLE BAKACAKSIN VE HA1C TESTİNDE 6 NIN ALTINDA OLMASI GEREKİYOR.YANİ SONUÇ İTİBARİ İLE AŞERMEN DE OLSA İLK ÖNCELİĞİN ŞEKERİNİN DÜZENLİ GİTMESİ VE KONTROLLÜ YİYİP İÇMEN OLACAK.

  • Saime Hanım Merhaba,

   Ürünler bize ait değil. Abbott firmasının Hayat Çok Değerli Kulübü’ne internet üzerinden üye olarak talep etmeniz gerekli.

   Sevgiler

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.